Wpis z mikrobloga

#niemcy #gospodarka #podatki A propos obniżenia VATu w Niemczech. Co mnie dzisiaj zaskoczyło to wypowiedź polityka Die Linke (lewica) w wiadomościach, który powiedział, że obniżenie VATu na jedynie 6 miesięcy to porażka i tylko stałe obniżenie coś da. Takie słowa z ust lewicy. A jednak nie jedynie dawać, dawać i dawać. A w Polsce dalej 23% ( ͡° ʖ̯ ͡°) bonus jeszcze to taki, że praktycznie wszystkie supermarkety i dyskonty planują obniżyć ceny o ten podatek, czyli nie wykorzystywać tego dla siebie. Lidl i Aldi zaczęły nawet dwa dni przed wprowadzeniem walkę na rabaty ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 5
@tusiatko Z tego co zrozumiałam, to muszą obniżyć ceny, czy chcą czy nie. Ciekawa jestem tylko jak to chcą kontrolować, np. czy sztucznie nie podniesiono cen przed obniżką, żeby wyjść na to samo (tak jak to się dzieje przy black friday)?
W sumie w Lidlu czy Aldi to ta obniżka wychodzi zwykle kilka centów, no ale grosz do grosza... ;)
@imyodda: A no z tego co mi wiadomo, to jest to wybór przedsiębiorców, czy przekażą obniżkę podatku dalej na klienta czy zatrzymają dla siebie jako dodatkowy dochód. Wczoraj w wiadomościach się chodzili i pytali w piekarniach itd. Co z tym będą robić i niektórzy mówili, że nie zmienią cen, także chyba nie jest obowiązkowe.