Wpis z mikrobloga

@maniak713: faktycznie ciekawe... myślę że mogło by iść na jedną promesę. Lufa jest jedna to tylko adapter trzymający nabój. Normalnie jak kupujesz konwersje to jest cały zamek z lufą a tutaj tylko wkładka do lufy. O ile mnie pamieć nie myli to lufa z komorą to istotna część broni dlatego trzeba by było mieć promesę a tutaj jest tylko kawałek rurki (adapter). W ubojce nie ma chyba definicji adaptera...
@maniak713: A nie lepiej poszperać za jakąś normalną knejówką bądź dryllingiem w naszych warunkach? Jest to znacznie bardziej uniwersalne od strony prawnej, bo to jest liczone jako jedna sztuka broni oraz survivalu bo to jest broń typowo zaprojektowana pod polowania gdzie myśliwy nie do końca wie co ustrzeli, masz lufę śrutową przydatną w polowaniu na ptactwo i drobną zwierzynę i lufę w kalibrze karabinowym do odstrzału grubej zwierzyny oraz bądź co
rebel101 - @maniak713: A nie lepiej poszperać za jakąś normalną knejówką bądź dryllin...

źródło: comment_15936223846tJk3fysFgfxAD0yFYKivZ.jpg

Pobierz
@rebel101: Niby tak ale nie do końca. Opcja z adapterami jest bardziej elastyczna w sensie używania, szczególnie jeśli by dobrać odpowiednio popularne kalibry. Oczywiście rzecz gustu, co komu by bardziej odpowiadało...

@maniak713: Bym się sprzeczał. Celność wygląda na taką se (brak dedykowanych przyrządów celowniczych oprócz mosiężnego "koralika" na lufie ewentualnie brak możliwości zamontowania jakiejś lupki bądź kolimatora) i waży to sporo i psuje balans bo masz całkiem spory kloc metalu na całej długości broni (to musi nieprzyjemnie ciążyć na lufie) a za cenę kilku takich adapterów masz całkiem znośny zestaw amunicji do knejówki. Ogółem ni to śrutówka, ni to karabin i nie
@rebel101: Celność pewnie gorsza, fakt. Z drugiej strony, to nie jest zestaw "mały snajper" tylko bardziej post-apo do strzelania tym, co się akurat znajdzie (albo zdobędzie). Biorąc pod uwagę, że w USA chodzą ludzie polować na jelenie z Glockiem, to też by się nadawało (aczkolwiek nie w "normalnych" czasach bo wymagań energii nie spełni).

nie masz nic z "codziennej poręczności" knejówki


@rebel101: Bronią typowo myśliwską się specjalnie nie interesowałem ale
@maniak713:

Celność pewnie gorsza, fakt. Z drugiej strony, to nie jest zestaw "mały snajper" tylko bardziej post-apo do strzelania tym, co się akurat znajdzie (albo zdobędzie).


Raczej w naszych warunkach znalezienie czegoś więcej od taniego, tureckiego śrutu wiatrówkowego w szarym pudełku jest nielada wyczynem więc w założeniach cała idea idzie się walić. Sam osobiście jestem w teamie jeżeli już masz strzelać to nie marnuj amunicji na niecelne strzały i lepiej zrobić