Wpis z mikrobloga

Jest gdzieś może lista co trzeba zrobić w konkretnych bankach, aby mieć lepsze warunki na #kredyt na #mieszkanie ?

Chodzi o to, że są takie banki jak mBank, gdzie trzeba np. przez min. 3 miesiące mieć wpływy po 7000zł przed złożeniem wniosku i jest lepsza marża. To samo Credit Agricole - kilka miesięcy wpływów i marża to 1.85% a nie 2.25%. Chciałbym się przygotować do wzięcia kredytu i spełnić te warunki wcześniej, a nie, że dowiaduję się o nich w chwili wybierania banku, gdzie ekspert przesyła wniosek.
#kredythipoteczny
  • 8
  • Odpowiedz
@cefalotos: oj, już sobie posprawdzałem co chcą w danym banku wg porównywarek, ale z doświadczenia powiem ci że wielu ekspertów to niechętnie o tym mówi, a poleca głównie te banki, gdzie są największe prowizje
  • Odpowiedz
@Leniwiec1: jeśli się nie myle to jest opcja (albo była) wziac kredyt w zwykłej ofercie i po 3 msc przenieść na tą ofertę premium czy activ czy jak ona się nazywa od 7k ;) ale niech @marcpol się wypowie. Inna kwestia, że jeśli wcześniej miałaś z nim kontakt i nie powiedział Ci tego od razu, tylko dopiero na etapie wniosków to... może warto zmienić doradce :)
  • Odpowiedz
@KromkaMistrz: dokładnie tak jest, ale właśnie przez 3 miesiące płacisz wyższą marżę. To jest wszystko wypisane w regulaminie promocji "Bezpieczna Przystań". Klasyfikują cię do segmentów -> intensive / active. Ale nawet sam konsultant na infolinii mi powiedział, że lepiej aplikować jak się już jest w tym segmencie, bo mniej formalności, mniej kosztów, wszystko trwa.
  • Odpowiedz
@Leniwiec1: To prawda :) Jeśli nie jesteś w tym momencie przekonany do doradcy - może warto go zmienić. Zakup mieszkania to wielka rzecz w życiu człowieka i powinien to robić z pomocą osoby której ufa. To nie jest telefon na raty, tylko zobowiązanie na długi okres ;) Na wykopie działa @marcpol , ja mogę Cie połączyć z moim doradcą z którym współpracuje na co dzień - przemyśl to :) Będziesz spał
  • Odpowiedz
@Leniwiec1: Nie ma takiej listy.

Pierwszą kwestią jest to, że większość banków jest otwarta na nowych klientów i nie wymaga spełnienia określonych warunków przed uzyskaniem kredytu. Wystarczy deklaracja wpływów w danej wysokości lub korzystania z produktów dodatkowych , aby otrzymać promocyjne warunki cenowe. W przypadku braku spełnienia wymogów w trakcie kredytu marża jest podnoszona do warunków standardowych.

Bank Credit Agricole podobnie jak większość banków wymaga jedynie deklaracji wpływów im korzystania z
  • Odpowiedz
@marcpol: dzięki za odpowiedź. W Credit Agricole mówili mi na infolinii, że trzeba mieć wcześniej konto, ale może to bujdy. W każdym razie ich oferta nie jest taka najlepsza, bo trzeba te wpływy mieć na np. 10tys/mies przez cały okres, każdy miesiąc, więc jedno powinienie i kicha. Najlepszy jest chyba Citi Handlowy - mało cross-selli, niska marża. Będę śledził temat.

@KromkaMistrz: duża to prawda, ale chcę kredyt spłacić w kilka
  • Odpowiedz