Wpis z mikrobloga

#buczek
Czyli historyjki z punktu zakładów bukmacherskich xD
Przestroga dla kogoś kto pracuje z pieniędzmi. Ci słynni cyganie, którymi was straszą... 1000% prawda xD 2x miałem dość ciężka akcje jeśli chodzi o pieniądze i 2x z cyganami xD za jednym razem, klasyk - przychodzi gość (nie cygan) z pytankiem czy mu rozmieni 600zl (3x200zl) na stówki. Niewiele myśląc wtedy, mówię taaaa ziomeczku, jasne. Stary, cyganski numer. Wziąłem od niego banknoty, idę na zaplecze, nagle za ladą 6cyganow i O JEDNAK NIE CHCEMY ROZMIENIAC, JEDNAK WOLIMY TAK, SRAK itp. Zaczęli mieszać. Nie byłem AŻ TAK głupi i nie dałem się im wykręcić. W tym samym momencie do punktu weszła lokalna kibolka i od razu wypalili "mireczku, problem jakiś jest z nimi?" (znałem ich z osiedla i z punktu). Cyganie się zesrali i uciekli. Na szczęście, bez strat.
Druga sytuacja - byłem na specyficznym punkcie koło galerii handlowej. Przychodził tam taki gosc, średnio co 20 minut, zagrał kupon i gdzieś szedł. Zawsze z jakimiś torbami. Za którymś razem przyszedł, drze ryja do telefonu i nagle do mnie czy może mi zostawić torbe z ciuchami, a ktoś ją później odbierze? XD ja mowie, że nie, on okej i wyszedł. Minęło kilkanaście minut, wpada 4 cyganów i do mnie GDZIE SĄ CIUCHY XD mówię cooo? XD oni, że ktoś miał im tu je zostawić iyp. Po chwili skojarzyłem, że chodzi o tego typa i mówię, że wziął je i wylazł. Na co oni dzwonią do niego i wyzywają, że "#!$%@?, miałeś je tu zostawić" itp. I za chwilę mówią do tel "dobra to wezmiemy kasę od twojego kolegi. I podbijają do mnie XDDDD i ej, to zapłać nam za to 400 zł, a tamten ci potem odda XDD wiadomo, nie dałem nic, cygany się zwinely i o xD
  • 59
Niewiele myśląc wtedy, mówię taaaa ziomeczku, jasne. Stary, cyganski numer. Wziąłem od niego banknoty, idę na zaplecze, nagle za ladą 6cyganow i O JEDNAK NIE CHCEMY ROZMIENIAC, JEDNAK WOLIMY TAK, SRAK itp.


@FanaticoRosso1910: nie rozumiem, czemu wolą, jaki stary numer, jaki był ich związek z gościem od rozmieniania? ()
via Wykop Mobilny (Android)
  • 7
@FanaticoRosso1910: ja spotkałem inny numer: płacą grubym nominałem za gowienko za parę złotych, po chwili się rozmyślają i zaczynają robić zamieszanie i chcą oddać mniej reszty, niż dostali.
Albo kiedyś rano w pociągu, wsiadam zaspany do przedziału, a jakiś kolo w gangu podbija i zaczyna nawijać, że zabrakło mu dwie dychy do biletu i jak mu pożyczę to on skoczy kupić, a na kolejnej stacji jego brat podrzuci kasę. Przyznam że
@FanaticoRosso1910 metoda na pierścionek: idzie typek z naprzeciwka i nagle 5m przed tobą schyla się i znajduje na chodniku pierścionek z metką znanego producenta i napisaną wysoką ceną. Wtedy wręcz wychodzisz z siebie "czemu ja nie mam takiego szczęścia...?!"

Typek oczywiście próbuje ci to sprzedać, ale "niedowidzi" ceny więc proponuje niższą kwotę, a ty już liczysz swój zarobek. Nie wyprowadzasz typa z błędu - starasz się jak najszybciej zapłacić i generalnie sam
@FanaticoRosso1910 cyganie robią ten manewr w jeszcze jeden sposób. Płacą za swoje zakupy np banknotem 100zl, ty go chowasz, wydajesz resztę i wtedy zbiorowy kwik- że jak to, ze oszust, że oni płacili banknotem 200zl na pewno!! Jak ktoś nie zorientowany to gotów im to wypłacić. Dlatego tak ważne jest by nie chować banknotów do kasy dopóki się nie wyda reszty.
To niestety przypomniałeś mi historie zaufanego znajomego, który był kierowca busa międzynarodowego w czasach kiedy w Niemczech funkcjonowały jeszcze Marki i na nielegalu dziennie tam można było zarobić tyle co w Polsce w miesiąc.
Była pewna laska około 20 lat która wracała z hajsem z saksów. Zatrzymali się na postój na stacji. Tam zaczepili ją cyganie czy chce zagrać w 'kubeczki' pierwsze trzy razy wiadomo dali jej wygrać a później stawiała więcej
@Reynald
@m__o
Widzę, że myśliciele, tężne umysły pracujące nad swoimi prywatnymi indywidualnymi tekstami, ażeby nie kopiować żadnych modnych słów z internetów jak jakieś stado baranów. No ale trudno, z intelektualistami nie wchodzę w polemikę bo za głupi jestem
@Reynald zaraz dam ci typie nagranie wideo z osobistym podpisem wszystkich świadków. Dla tak nudnych ludzi każda historia, która odchodzi od normy jest zmyślona