Wpis z mikrobloga

#ptaszniki #owady #terrarystyka Mirki mam duży problem z Karaczanem argentyńskim, ale też z turkiem, jak Wy je do cholery jasnej hodujecie, że wam nie zdychają ? Co ja kupię nową partię wsadzę do pojemnika z wytłaczankami po jajkach to po 2-4 tygodniach połowa zdycha i #!$%@? niemiłosiernie, przeżywają tylko najtwardsze sztuki. Trzymam je bez żadnego podłoża, z wytłaczankami, karmię suchą karmą mieszanką otrębów, musli z pokarmem dla rybek. Kolejna kwestia to woda jak najlepiej im ją podawać ? Na chwilę obecną mam słoik odwrócony do góry dnem ze szmatką ale ta szmatka po miesiącu jest tak #!$%@?, że szok
  • 72
@HaSSaN: Ziom.. nie Dawaj im wytłaczanek, tylko rolkę po srajtaśmie. Słoik wywal. Używa się albo hydrożelu albo (jak ja) wieczka od pojemnika żywnościowego. Dookoła jest rowek,gdzie leję wodę strzykawką, na środek rzucam żarcie. Wyjmuję jak się coś psuje i normalnie myję. Możesz też mylić ich wylinki z trupami, no i często świerszcze zjadają się nawzajem, czasami bo tak, a często bo głodują.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@HaSSaN: do pićka hydrożel na podstawce. Regularnie wymieniany jak obsrają. Spoko wentylacja, żeby nic nie gniło. No i sprzątać niestety trzeba częściej niż raz na miesiąc. Chociaż pobieżnie. I dawaj od czasu do czasu świeże warzywa/owoce. Grunt to złoty środek odnośnie wilgotności w pojemniku. Nie za sucho, bo zdechną. Nie za mokro, bo zrobi się pleśń, kiła i mogiła i dziwne żyjątka się pojawią. Akurat turki i dubie żywotne są. Gorzej
webdruid 3 sek. temu0

@HaSSaN: sprzątaj regularnie, szmatopoidełko wyjeb, dubie/szare/turki się rozmnożą na suchej + codziennie wymienianych warzywach/owocach.


@webdruid: Nosz kurła nie po to hoduję ptaszniki, do których zaglądam raz na kilka dni żeby #!$%@?ć teraz codziennie przy turkach xD Chyba jednak przerzucę się na drewnojady i mączniki xD
@HaSSaN: To zrezygnuj z ptaszników ( ͡° ͜ʖ ͡°) Na tym to polega. Karmówka ma być spasiona i w dobrej kondycji. Do karmówki patrzy się codziennie. A przy końcówce świerszczy obowiązkowe dokładne mycie pojemnika, zanim wejdą nowe. Codziennie świeże jedzenie, świeża woda\hydrożel, co kilka dni wymiana kryjówek. Jeśli nie chcesz tego robić to nie wiem jsk oglądasz ptaszniki czy np nie mają roztoczy...
@Hetrodomitrazocholina: Akurat ptaszniki są o tyle fajne, że czym rzadziej się do nich zagląda tym lepiej dla nich, do dorosłych spokojnie raz na tydzień można zaglądać i jest ok, co do roztoczy to jeszcze się z nimi nie spotkałem u siebie. No i tak jak napisałem wcześniej chyba będa musiały zmienić dietę na mączniki i drewnojady :)