Wpis z mikrobloga

Chciałbym w najbliższym czasie sprawdzić moje 1RM we wszystkich podstawowych bojach. Jak osobiście przygotowywaliście się na taki dzień maxów? Jakiś deload week przed tym jest dobrą opcją?
#mikrokoksy
  • 16
@Kasahara: o to przy okazji jeszcze spytam- w dniu PR sprawdzałeś maxy w kolejności jak na zawodach trójbojowych i ile czasu między bojami? Np. sprawdziłeś maxa na przysiad i potem od razu do rozgrzewki na klatę czy jakiś dłuższy odpoczynek, jakiś posiłek, itd ?
@Kasahara właśnie, jak to wygląda u ciebie przy sprawdzaniu maxów? Np testujesz ławke, no to robisz ten 1rm na początku a później pewnie reszta treningu jak zawsze. Ale jeśli chodzi o główny bój to nie robisz już nic po 1rm?
Masz ten cykl 5/3/1, tydzień deloada i tydzień maksów w tym miejsu?
@deshix: raz robiłem w jeden, oprócz straconego czasu na długie przerwy (oraz zmarnowanie dnia treningowego, bo później nie zrobisz treningu po) nie odczułem różnicy xD ale może kogoś #!$%@? ze słabym GPP zrobienie 9 liftów xD. Zresztą jak to odwzorować, oglądam zawody na jednych wywołują po 10 minutach, na drugich po godzinie. Tak robie maxa i później całą jednostkę treningową. Właściwie jak obserwuje najlepszych na IG to jakos nie zauważyłem aby
@Kasahara wiem że 351 tylko tak o napisałem ( ͡° ͜ʖ ͡°) sam po tej kwarantannie zmieniłem na 351 i całkiem spoko jest, po tygodniu "5" tak jakby troche więcej tej energii jest na boje, ale może to placebo
@Kasahara: ale zgadzam się ze robienie jakiejś symulacji zawodów i maksowanie w jeden dzień jest mało sensowne. Mocno meczy, a jest gownianym wyznacznikiem tak czy siak. Gym lift to gym lift
@kRpt: ja bym robił po prostu do 1rm i potem dalej trening jakiś. Możesz przecież nawet tak ustawić żeby mieć 1 rm w jakimś boju, następny dzień lekki trening, dzień przerwy, 1 rm w następnym itp
@Kasahara: Jaki cięzar masz na 8x8 i 10x10? Sam skończyłem 3 tygodnie 6x6 i teraz pojęcia nie mam jaki dać cięzar, bo nigdy nie robiłem tak dużej objętości na wyciskaniu. Przy 6x6 zacząłem na 80% TM, a skończyłem na 90% dodając 2,5kg co tydzień.
Co Ci daje zmiana chwytu na szeroki w tym dniu? O ile szerszy jest ten chwyt?