Wpis z mikrobloga

Mireczki, czy na czytnik ebooków np kindle mogę wrzucać ebooki czy inne pliki tekstowe z komputera? I są jakieś programy które konwertują PDFy na format obsługiwany przez Kindle?
#kindle #ebook
  • 19
@ranunculus: miszczuniu a moze masz jakas wiedze o tym co w pl mozna kupic osobie z wada wzroku ? myslalem o kindlu ale to male jest ... sa jakies wieksze ( 8 9 10 cali ) markowe i nie sprawiajace klopotow ?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@muchabzz: kojarze pocketbook inkpad chyba 8-calowy ale on chyba kolo 800 zl kosztowal, wiekszy ekran to niestety wyzsza cena. Nie powinien sprawiac klopotow, pocketbooki to dobra marka. Jeszcze jakis onyx mial 10 cali, ale nie pamietam modelu i nie wiem jak w nim z awaryjnoscia itp., bo cena byla tak wysoka ze nie interesowalem sie nim zbytnio
Jeżeli pdf to śą skan książek - to jest to niestety najgorsza opcja. Natomiast pdf w postaci treści tekstowej "którą można zaznaczyć/wyszukiwać" to da się w miarę dobrze konwertować. Tabele, grafiki - szczególnie "kolorowe" w oryginale są zwykle fatalnie czytelne. Natomiast jeżeli przygotowujesz sam treści i grafikę dedykowaną pod Kindla - to da się dość dobrze, właśnie się w tym grzebię bo chcę coś tam wydać dość technicznego na Kindla.
@muchabzz: Jeśli pytasz pod tagiem o czytnik to chyba logiczne, że chcesz słuchać innych którzy posiadają te czytniki?

Większy czytnik ma sens w pewnych wypadkach. Ale wada wzroku nie jest jednym z nich. Bo nawet jeśli ktoś jest dalekowidzem to i tak powiększone literki nie sprawią, że będzie mu się komfortowo czytać. Dalej będzie miał rozmazane litery tylko większe więc dalej to nie jest żadne rozwiązanie. Od korekcji wzroku są okulary.
@muchabzz: Tak bo tablet to nie czytnik. Wiele osób tutaj ma rodziców w wieku dziadkowym którzy czytają na kindlu pomimo dalekowzroczności, czy nakładania się krótkowzroczności z dalekowzrocznością i nikt nie narzeka. Wiele starszych ludzi ma problem z telefonami czy tabletami ale z czytnikiem o podobnych rozmiarach już nie. Kindle ma wielkość przeciętnej książki i dobrą rozdzielczość. To nie jest to samo co tablet bo masz inny ekran, inne możliwości dostosowania tekstu,
@muchabzz: Nie powiedziałem, że jest problemem. Tylko czy jest sens. Nie zawsze wydanie większej ilości pieniędzy ma sens. Jeden z najpopularniejszych 10 calowców czyli Pocketbook Inkpad X przy 10,3 przekątnej ma rozdzielczość 227 ppi a są i takie które mają mniej nawet po 150. Większość czytników 6 cali ma 300 ppi. Różnica pomiędzy 227 ppi a 300 nie wydaje się ogromna ale jest i jak najbardziej wpływa na komfort. Zwłaszcza u