Wpis z mikrobloga

Mireczki istnieje coś takiego jak myjka ciśnieniowa z własnym zbiornikiem na wodę? Nie mam niestety na zewnątrz dostępu do wody, a mega zajarałem się car detailingiem i bez wody pod wysokim ciśnieniem #!$%@? zrobię. Prąd bym jeszcze jakoś z okna podciągnął ale głównie chodzi mi o ten zbiornik na wodę..
#detailing #pytaniedoeksperta #motoryzacja
  • 17
@Ranger niby można ale no nie mam garażu więc nawet nie miałbym gdzie tego postawić. Zresztą jak myjka nie ma własnego zbiornika tylko wolnostojący to trzeba bardzo uważać bo zaciągnięcie powietrza przez pompę nawet przez sekundę będzie destrukcyjne
@hitherto: Może i powinienem ale na razie nie mam za bardzo możliwości. Jeżeli chodzi o deszcz to i tak wtedy nie myję się samochodu, a słońce aż tak bardzo nie przeszkadza
Co zrobię z wielką beczką bez garażu?


@H4RRI3R: Ale jaką beczkę? Postawisz sobie wiadro. Ale jest ta zaleta, że jak ci będzie potrzeba to postawisz sobie dwa wiadra. A jak ci wody zabraknie to idziesz sobie z wiaderkiem zamiast nieść całą myjkę. A jaki to problem zanieść do piwnicy puste wiaderko? Myjki ciśnieniowe zużywają po kilkaset litrów na godzinę, więc niewiele będziesz miał z 15l zbiornika.
@bigos555: Właśnie to sobie przeliczyłem. Taki standardowe myjki ~130bar używają 360l wody na godzinę. To daję 6l na minutę. Bez wielkiej beczki nie umyję komfortowo auta :|
wielkiej beczki nie umyję komfortowo auta


@H4RRI3R: Ale też bez przesady. Samego lania wody nie jest tak znowu dużo w trakcie takiego mycia. Jak byś wziął takie 25l wiadro, to pewnie dwoma, trzema byś temat ogarnął.
@H4RRI3R:

trzeba bardzo uważać bo zaciągnięcie powietrza przez pompę nawet przez sekundę będzie destrukcyjne


Bzdura, używałem karchera k5 compact (ten starszy model, jest na zdjęciu) przez 5 lat i dopiero po takim czasie padł, natłuczone miał tysiące roboczogodzin, często po 2, 3 godziny bez przerwy (trochę za długo, ale to mycie instalacji przemysłowych i nie było czasu na odpoczynki dla sprzętu) - w instrukcji było napisane, że może pracować bez wody
Endrius - @H4RRI3R: 
trzeba bardzo uważać bo zaciągnięcie powietrza przez pompę nawet...

źródło: comment_1593949977jg3Kfn0L4MpEggzNfslnBq.jpg

Pobierz
@H4RRI3R:
W niektórych przypadkach może i jest to możliwe ale jak masz myjkę co sama zasysa wodę to inaczej się nie da, musi siorbać przez jakiś czas powietrze z węża, zanim dotrze do niej woda. Ja jej zawsze jakoś pomagałem, stawiałem pojemnik z wodą wyżej niż myjkę, jak słyszałem zmianę tonu pracy silnika/pompy to od razu wyłączałem (przy pracy na sucho) i próbowałem węża ręcznie zalać aby się schłodziła (pompa była
to w takim razie miałem mylne info z jakiegoś forum


@H4RRI3R: Nawet w tym reklamowym filmiku firmowanym przez karchera który ci podlinkowałem pokazane jest, że najpierw idzie powietrze a za nim woda.