Wpis z mikrobloga

@Lu7yn: ile masz kasy? Ja np. uczę się cały czas i korzystam z Burton Flight Attendant. Dużo twardsza deska od Ravena, wymaga też więcej umiejętności, ale deska tego typu starczy na długo, bo tak jak @kasin napisał, kupując miękką deskę dla początkujących, szybko zapragniesz twardszej. Kupując twardszą - start będzie cięższy, ale pozwoli nauczyć się dużo więcej.
@Lu7yn Nie wiem, nie siedzę w deskach dla początkujących. Jak zaczynałem, to kupiłem Voelkl Stroke, bo w tym czasie to była taka zajebista deska dla początkujących i średniozaawansowanych. Deska + wiązania kosztowały mnie 850 zł a buty Salomona 420 chyba. Więc podobnie do Ciebie. Tylko to było ok. 9 lat temu, ale na pewno znajdziesz coś w budżecie, jak poczytasz i poszukasz.
Proponuję sprawdzić ceny sprzętów z tej strony, która podesłałem. Sądzę,
@kasin: no jest wymagająca, ale czy ja wiem czy to zły wybór. Osobiście wolałbym dopłacić do takiej, niż brać np. jakąś miękką, która po 1-2 sezonach będzie "za słaba". Sam bezpośrednio przesiadłem się od razu z desek z wypożyczalni na BFA i nie żałuję, mimo że początki były ciężkie ¯\_(ツ)_/¯
@Lu7yn: 1500 na wszystko czy sama deska i wiązania?
Ja się uczę na Rossignol Circuit, ogarnąłem z wiązaniami za 1300zł. Salomon Sight też jest polecana dla początkujących. Generalnie bierz coś miękkiego, all-mountain, najlepiej na rockerze.

Jeśli masz ograniczony budżet to kup używki, ale nie oszczędzaj na butach. Dechę zmienisz po sezonie lub dwóch a wygodny, dobrze dobrany but będzie z Tobą przez lata.
@Shumitu A skąd wiesz, że on będzie chciał jeździć na twardej? Na sztywnych deskach jeździ mało ludzi a już na twardych ułamek. Większość ludzi woli deski allround, na których przyzwoicie pojadą po stoku, ale będą też mogli jeździć w snowparku. I nigdy nie będą potrzebowali/chcieli nawet próbować na desce, ktoś pozwoli im jechać 100+, a wyjebka prawdopodobnie ich zabije ( ͡º ͜ʖ͡º) Poza tym sam przyznałeś, że
@Shumitu Zapomniałem dodać, że do BSA, które kupisz na promocji za ok. 1700 trzeba jeszcze dokupić wiązania i buty za ok. 1k każde, żeby do siebie pasowały potencjałem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Lu7yn: powiem tak, kup dobre nowe buty bo to najważniejsza część zestawu. Miałem już prawie 10 desek i nigdy nie kupiłem nowej XD nie opłaca się kupować nowej deski
@kasin: no jest też w tym sporo racji xD. Ja cały sprzęt kupiłem na wyprzedaży posezonowej, na desce, wiązaniach i butach zaoszczędziłem jakieś półtora tysiąca xD
A co do trudności to fakt, ja sobie jeszcze życie utrudniłem i nie zaopatrzyłem się w ochraniacze na kość ogonową, także tyłek po pierwszym dniu bolał strasznie xD
@Shumitu: ale, że czemu sztywna deska, która nie wybacza do nauki troche bez sensu. All mountain niech kupi na początek, a później decyzja, a jak chłopak będzie chciał na park wjechać, albo popróbować butteringu. Zreszta AM są stworzone do nauki więc po co kombinować.