Wpis z mikrobloga

#komputery #pcmasterrace #pc #amd #photoshop #lightroom #grafika

Budżetowo składam zestaw pod internet + PS i Lightroom.

Czy Ryzen 5 4300G da sobie radę? Obcinam koszta kupna karty graficznej. Przesiadka z Phenoma II 1045T, który już nie wyrabia przy większej ilości zdjęć.

Czy lepiej będzie jednak Ryzen 5 3600X? + najtańsza karta graficzna z możliwych? Różnica wydajnościowa będzie duża między tymi dwoma opcjami?
  • 35
@Curus_Bachleda: #!$%@? mać, tylko wiesz, koszta rosną, jak tylko doliczysz jeszcze grafikę. A nie mogę za cholerę znaleźć testów dla 3400G. Tutaj rozwiązuje mi się sporo problemów, bo mam za 650zł dodatkowo Vegę 11. No ale architektura ZEN+... No i oczywiście pamięć ram, bo trzeba 32GB wziąć i niema o czym gadać w tej kwestii.
Ile chcesz na modernizację wydać?


@Curus_Bachleda: absolutne minimum. Zasilacz mam 500W i nie jest z czarnej listy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ryzen 5 3600 jest według syntetyków prawie 2x wydajniejszy. No ale jest też 120zł droższy + GPU trzeba kupić. Byle jakie, ale trzeba.
1660GTX albo jak masz za co to 2060RTX


@Curus_Bachleda: GPU ma BYĆ i mieć port HDMI, TYLE, a ty mi podajesz karty za ponad 1k... ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ma zastąpić zintegrowaną grafikę, żeby cokolwiek obraz wyświetlało.

X-Kom ma ceny dużo wyższe, niż na Allegro, więc tam jakikolwiek zakup odpada, bo własnie sprawdzalem.
na OLX ludzie procki sprzedają drożej używane, niż nowe xD