Wpis z mikrobloga

#komputery #pcmasterrace #pc #amd #photoshop #lightroom #grafika

Budżetowo składam zestaw pod internet + PS i Lightroom.

Czy Ryzen 5 4300G da sobie radę? Obcinam koszta kupna karty graficznej. Przesiadka z Phenoma II 1045T, który już nie wyrabia przy większej ilości zdjęć.

Czy lepiej będzie jednak Ryzen 5 3600X? + najtańsza karta graficzna z możliwych? Różnica wydajnościowa będzie duża między tymi dwoma opcjami?
  • 35
  • Odpowiedz
Więc zatrzymać się na aktualnym mobo można na max Ryzen 4000


@Curus_Bachleda: wystarczy, to nie będzie nigdy komp Hi-end. Max co tam w przyszłości wsadzę, to Ryzena 7.

spróbował rat na sprzęt,


@Curus_Bachleda: też jest taka opcja rozważana i zwiększenie budżetu. Nie jest to jednak do końca moja decyzja, bo nie mój komp.
  • Odpowiedz
Gdybym miał pewność, że różnica w wydajności nie będzie duża, to brałbym jednak 3400G


@Zielony34: 3400G to jest zen+, a 3600 zwykły to jest zen2 - znaczny wzrost wydajności praktycznie we wszystkim. No tylko tej grafiki nie ma, ale to używane coś z niskim taktowaniem/mocą i z głowy.
  • Odpowiedz
@Zielony34: "od karty graficznej wymagam, żeby wyświetlała obraz, TYLE" - na pewno? Nie chcesz żadnych współczesnych dekoderów, chociażby do jutuba? Wtedy takim minimum robi się GT1030 - sprzętowo wspiera w zasadzie wszystko, włącznie z HEVC 4k 10bit 60 klatek.
Jak możesz chwilę poczekać to na dniach mają wchodzić nowe APU, oparte o rdzenie Zen2. Zintegrowana Vega pod względem obsługi multimediów potrafi tyle, co wspomniany GT1030.
  • Odpowiedz
@JestemKrzysio: @hrumque: sprawa jeszcze nie rozstrzygnięta do końca, bo jest opcja zakupu 1100T i kręcenie go na 4.0-4.2 na rdzeń + dokupienie 16GBramu. Całość się może zamknąć w okolicach 600zł i może jeszcze z rok pociągnie.
  • Odpowiedz
@rukh: gotowców nie kupuję, bo taniej złożę coś sensownego sam. Laptop odpada, a ten Acer to żadne cudo. W podobnych pieniądzach widziałem Lenovo z i7 + 16GB Ram na Allegro.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Zielony34: to nie gotowce, a zestawy składające się z części. Co miesiąc aktualizowane. Również na purepc znajdziesz polecane części do zestawów.

Niskie ceny mogłeś widzieć na Allegro, ale tam w takich cenach jakie widziałeś, to na 100% jakieś starocie + zasilacze z czarnej listy.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Zielony34: nie. Nie kupujesz gotowy komputer, a polecane pojedyncze części.
Możesz sobie wybrać wśród konkurencyjnych zasilaczy - Corsair, SilentiumPc, OCZ, Coolermaster, Thermaltake, itd.
Na końcu składasz. Z tych części co polecili na dany moment.

A jeśli chodzi o tego laptopa. Do tej pory nigdy nie było tak dobrej konfiguracji za 2800 zł.
To oczywiste że 2-letnie modele tanieją. Ale one odstają wydajnością, nawet mimo np. Intel i7
  • Odpowiedz
Nie kupujesz gotowy komputer, a polecane pojedyncze części.

Możesz sobie wybrać wśród konkurencyjnych zasilaczy - Corsair, SilentiumPc, OCZ, Coolermaster, Thermaltake, itd.

Na końcu składasz. Z tych części co polecili na dany moment.


@rukh: spoko, ale ja takich stron nie potrzebuje.
  • Odpowiedz