Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Właśnie siedzę w nagrzanej kawalerce i oglądam story na instagramie koleżanki która moczy nogi w basenie we własnym domu który zbudowali jej rodzice. Nic do niej nie mam i do nikogo, ale przykro mi bo nie starczy mi życia by zarobić na taki dom.

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #5f018f685a60033c4149ee4d
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Precypitat
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt

[===.....................................] 9% (20zł/235zł)
Uzbieraliśmy już na 2 lat działania AMW!
  • 22
via Wykop Mobilny (Android)
  • 11
@AnonimoweMirkoWyznania: A potrzebujesz aż takiego domu? Ale tak naprawdę. Bo dom to nie tylko zalety, ale i koszty i ciągła praca. Każdemu się wydaje, że potrzebuje 100 m2 i trawnika wielkości boiska przed domem. Ale weź to potem ogrzej zimą, odkurzaj, czyść basen, odśnieżaj albo koś. Już nie jest tak fajnie.

Więc może jednak starczy Ci życia na zarobienie na coś, co faktycznie odpowiadałoby Twoim realnym potrzebom?
A potrzebujesz aż takiego domu? Ale tak naprawdę. Bo dom to nie tylko zalety, ale i koszty i ciągła praca. Każdemu się wydaje, że potrzebuje 100 m2 i trawnika wielkości boiska przed domem. Ale weź to potem ogrzej zimą, odkurzaj, czyść basen, odśnieżaj albo koś. Już nie jest tak fajnie.


@motokate: trochę przesadziłeś że skalą ale koszty utrzymania domu są porównywalne do mieszkania, komfort życia nieporównywalny pod każdym wzgledem
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Jedni mają dom z basenem, inni mają przy sobie miłość swojego życia, jeszcze inni mają jedno i drugie, a inni nie mają nic i siedzą u mamy na bezrobociu ¯\_(ツ)_/¯ ktoś jest zdrowy, a ktoś inny inwalida, a jeszcze inny umiera na raka. Każdy ma inne życie, sporo osób pewnie zazdrości takim jak Ty. Powinniśmy się zająć swoim życiem by być szczęśliwym, a na Facebook i instagrama nie zaglądać, ewentualnie używać jako
@SumOlimpijczyk: no właśnie 3 miesiące to porównanie kompletnie z dupy. Mam na myśli cały rok, gdzie przy mieszkaniu płacisz stały czynsz i zrzucasz się na fundusz remontowy na którym grupa pacanów kręci wałki. Mieszkałem długo w mieszkaniu i mieszkałem również długo w domu i tak, jest to poparte długoletnim doświadczeniem. Masz racje, koszt utrzymania domu 120m to to samo co koszt utrzymania dziupli zwanej kawalerką. Tak jest przynajmniej u mnie.
@2xpapanalepiku: Też mam porównanie z mieszkania i domu (kilkunastoletnie tu i tu) i powiem Ci, że nie do końca się zgodzę. To tak jakby powiedzieć, że utrzymanie 10-letniego BMW serii 5 jest tańsze niż 10-letniego Fiata Punto. Gdyby tak było to większość ludzi w kraju by mieszkała w swoich domach zamiast w mieszkaniach i jeździła samochodami klasy premium. Wszystko trzeba rozpatrywać w perspektywie ponad 10 lat przy takich porównaniach. Na szybko