Wpis z mikrobloga

Jak rozpocząć tworzenie dobrej historii kredytowej w biku? Mam poniżej 20 lat, prowadzę działalność gospodarczą od 2 miesięcy, wcześniej nie brałem kredytów w bankach (korzystam jedynie z twisto i spłacam je w terminie). Nigdy wcześniej nie pracowałem na umowę o pracę ani nic takiego. Myślałem o jakimś kredycie 1000zł na 3 miesiące na początek, jednak czy dostanę taki kredyt w tym momencie? Porównując oferty widziałem, że koszt takiego to 40zł w Alior Banku (konto osobiste i firmowe mam aktualnie w ING), więc to nawet fajna oferta bo założyłbym tam konto i odebrał bonus 100zł za założenie, więc wyszedłbym 60zł na plus nawet. Co o tym sądzicie?
#kredyt #biznes #banki
  • 12
  • Odpowiedz
@Bartek4175: Najlepsza opcja to raty allegro 0%. Wszystko ładnie wpada do biku i buduje ci historie. Co do kredytów to ponoć nie warto brać na krótki okres bo spada jakiś ranking. Banki wiedzą że na Tobie nie zarobią. To samo jest z wcześniejszymi spłatami. Weźmiesz kredyt na trochę dłużej stracisz którąś stówkę przy większej kwocie kredytu ale jeśli ci zależy na dobrej historii to warto.
  • Odpowiedz
@ayyy_lmao: Myślisz, że banki wymagają 3 albo 6 miesięcy? Szukam informacji w internecie, ale wyskakują mi tylko informacje dot. kredytu hipotecznego dla dz. gosp, a i jeszcze ważne to chyba, że mieszkam z rodzicami i nie mam żadnych zobowiązań dot. wynajmu czy cos takiego
  • Odpowiedz
@Bartek4175: Większość banków wymaga 12-24 miesięcy stażu. Cześć 6 miesięcy ale sa inne warunki do spełnienia. Ty na ten moment jesteś zbyt młody i zbyt krótko poradzisz DG aby uzyskać kredyt. Jedyne co to jakas oferta na oświadczenie. Inna kwestia ze do kredytu hipotecznego nie potrzebujesz w ogole historii kredytowej.
  • Odpowiedz
@Bartek4175: jak się kulnie działalność to nie będziesz potrzebował jakiejś super historii kredytowej. Jeśli patrzysz do przodu na 5 lat, to skup się na działalności teraz, jak bank zobaczy, że zarabiasz (a zobaczy xD) to sam będzie proponować kredyt. Przeważnie nie historia się liczy przy DG tylko to, czy prowadzisz DG więcej niż 2 lata i ostatni PIT.
  • Odpowiedz
do kredytu hipotecznego nie potrzebujesz w ogole historii kredytowej


@KromkaMistrz: Jak czytam na necie to: "Brak historii kredytowej może być kłopotliwy, szczególnie jeśli klient ubiega się o długoterminowy kredyt hipoteczny. Historia kredytowa będzie przy tym skrupulatnie sprawdzana przez bank. Jeśli jest bardzo pozytywna, a kredyt hipoteczny zaciągany jest po terminowej spłacie wcześniejszego zobowiązania, wówczas działa to na korzyść klienta i może wyraźnie wpłynąć na decyzję kredytową."

Czyli uważacie, że najlepiej po
  • Odpowiedz
@kefas_safek: dokładnie, @Bartek4175: zarabiaj kasę, weź przy okazji coś co potrzebujesz na raty zero % i spłać idealnie (weź na raty nawet jeśli masz na to kasę w całości), w ten sposób każdy bank z czasem uzna Cię za wartościowego klienta. Wiem co mówię, sam w ten sposób zbudowałem sobie dobry ranking.
  • Odpowiedz
@Bartek4175: Zajmuję się kredytami hipotecznymi zawodowo. Brak historii kredytowej nie jest przeszkodą do uzyskania kredytu hipotecznego i pozytywna historia kredytowa w żaden sposób nie ułatwia uzyskania takiego kredytu. W przypadku gdy historia kredytowa jest negatywna - czyli występowały opóźnienia w spłacie zobowiązań stanowi to przeszkodę w uzyskaniu kredytu hipotecznego. Dlatego biorąc raty, karty kredytowe itp można przez przypadek znacznie utrudnić sobie możliwość uzyskania kredytu hipotecznego w przyszłości. Duża aktywność kredytowa lub
  • Odpowiedz