Wpis z mikrobloga

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Czy w tym kraju naprawdę operatorzy #gsm muszą walić wszystkich w kakao?

Obecnie mam:
- kartę SIM do codziennego użytku. Rozmowy, SMS, internet
- kartę SIM tylko do rozmów i kilku SMS w miesiącu
- kartę SIM tylko do internetu w tablecie

Wszystkie prepaid w Orange w ofercie dla osób prywatnych.

No i chciałem sobie wszystko skumulować do jednego abonamentu. I co? I gówno. Okazuje się, że wszystkie oferty abo są droższe i z gorszymi warunkami niż prepaid.

Jeszcze weselnej się robi, gdy weźmiemy pod uwagę to, że te karty używam w celach firmowych. Oferty dla firm to jakiś ponury żart. Najczęściej oferta brutto dla konsumenta = netto dla firm. Absurd. Idiotyzm nad idiotyzmami w wykonaniu telekomów.

#orange #plus #play #tmobile #internetmobilny
  • 13
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@MilionoweMultikonto: walą. Bo jak inaczej nazwać to, że pierwszy z brzegu patus, który kupi starter w kiosku dostaje lepsze oferty niż ktoś, kto chce w cywilizowany sposób współpracować z operatorem? No kurde. Z chęcią podpisałbym jakąś umowę na 6-7 simów, ale na tym byłbym lekko licząc jakieś 150-200 PLN w plecy miesięcznie.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@malomaligno: no właśnie ja też korzystam z tej oferty. I jestem zadowolony. Ale porównaj sobie analogiczne oferty w abonamencie. Dla osób prywatnych to min. 40zl. Dla firm podobnie, ale netto.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@MilionoweMultikonto: stary. Ja nikogo o nic nie oskarżam. Sam napisałem, że wszędzie mam prepaid, bo wychodzi przynajmniej o połowę taniej niż jakikolwiek abonament.
Oskarżam w tym wszystkim telekomy za idiotyczne cenniki, w których dostajesz karę za to, że chcesz uczciwie z nimi współpracować. Tego nie jestem w stanie zrozumieć.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@MilionoweMultikonto: no nie dogadamy się.
Ale podam przykład.
Orange na kartę - 30zl miesięcznie i rozmowy, SMS, MMS bez limitu i 85gb internetu.
Ten sam Orange rozmowy, SMS, MMS i 75gb internetu za 92zl miesięcznie w ofercie dla firmy.

Widzisz różnicę? Usługa jest ta sama. Skąd wynika różnica w cenie? Wytłumacz mi to proszę sensownie, bo ja za głupi jestem.
@TatoAktywny: po pierwsze to nie jest ta sama oferta, a oferty nie ocenia się tylko pod kątem pustych cyfr z ulotki, bo największe znaczenie mają szczegóły umowy i regulaminy, a tych pewnie nie chce Ci się czytać.

Nie jestem klientem orange, nie znam ich oferty, ale pewnie mając abonament możesz korzystać z dodatkowych usług które przydają się w firmie, korzystać z benefitów wynikających z łączenia usług, pewnie czym więcej numerów ns
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@TatoAktywny: konsultanci klientów abo nazywają frajerami. I mają rację.

Żeby podpisać umowę na 12, nie wspominając o 24 w ofercie komórkowej to niezależnie od oferty trzeba byc niespełna rozumu. Dlatego oferty dla takich klientów są gorsze.
Dlaczego? Bo to się mobilna. Żaden operator nie daje gwarancji, że będzie działać w konkretnym miejscu. Się zasieg popsuje? I tak płacić trzeba.

Klient prepaid może zmienić operatora w jeden dzień.
Klient postpaid dostaje dostęp