Wpis z mikrobloga

@vincent38 wykształcenie to nie zbiór umiejętności na sprzedaż. Wykształcenia to poszerzenie horyzontów i doświadczenia życiowe. Więc tak, studia gender to też wykształcenie.

Religijność to wiara. Rytuały to tradycja. Chłopi nie mieli wyboru, a po paru pokoleniach wręcz nawet go nie dostrzegali. Tym bardziej ze chrześcijaństwo bardzo łatwo wchodzi do głów ludzi, którzy w dupie byli i gowno widzieli - łatwy czarno biały świat, gdzie chrześcijanie dobrzy, a reszta to szatany i magia.
@Hrjk: I ty myślisz, że 90% Polaków wierzy, że opłatek fizycznie przemienia się w ciało Chrystusa? Po prostu 90% kultywuje tradycje.

A dżęder stadis to ogłupianie ludzi. Im głupsza gawiedź tym łatwiej zainstaluje się tam Islam - pod kocykiem tolerancji, różnorodności "a co mi szkodzi machnac kilka pokłonów czołem w ziemię, pokażę jak nowoczesny i postępowy jestem a nie jakieś klękanie pod krzyżem!"
@ChadimusPrzegrywus gdzie robią z siebie pajacow? Na radosnych paradach? Ano tak, to jest Polska, jak ktos nie jest smutny i cierpiący to jest podejrzany i robi z siebie pajaca. #!$%@?, jakoś studenci mają swoje juwenalia, przebierają się i imprezują, ale inni juz nie mogą? Czy może postulaty małżeństw sa takie pajacujace?


@Hrjk: Cipkomaryjki, paradowanie w ubraniach z doczepianymi #!$%@?, etc. To jest pajacowanie. Do tego blokowanie dyskusji, traktowanie tego w co
@vincent38 wiec skoro to dla nich tylko forma gimnastyki, to o co ból dupy? Gimnastyki nie da sie urazić ( ͡º ͜ʖ͡º)

No jakoś w Czechach sie nie zainstalował. Ciekawe czemu. Czyżby dlatego ze sa o wiele bardziej wykształceni? Czyżby dlatego ze żyje im się lepiej?

@ChadimusPrzegrywus ostatnio trafiłem na Manife i żadnego #!$%@? nie widziałem.

Płeć kulturowa egzystuje od wieków w Polsce. Ubiór niezgodny z płcią
@Pol12345: korwa, "marginalna" część społeczeństwa jest na tyle liczna, że powoduje wyciek piany z mordy konserw na widok marszu, na który przecież nie powinien nikt przyjść, bo tych ludzi nie ma. Jakimś cudem są od lat, jest tam po kilka tysięcy ludzi ale argumentem, żeby szczuć jest to, że kilka osób sparodiowało kościół, który był wrogi i ogranicza ich prawa do teraz. #!$%@?, ile w nich jaduuuuu
Płeć kulturowa egzystuje od wieków w Polsce. Ubiór niezgodny z płcią naturalną, zachowania seksualne niezgodne z płcią naturalną i wymaganie by zwracać się odpowiednim zaimkiem - "proszę księdza". Gender jest bliżej niż myślisz ( ͡º ͜ʖ͡º)


@Hrjk: Traktowanie ról społecznych jak płci ¯\_(ツ)_/¯ masz już odpowiedź, idea że każdy może zostać kim chce jest czymś innym niż idea że każdy może być czym chce.

""Zakaz pedalowania",
@vincent38 ech. Ale przecież już Szwecji nie ma. Niemców nie ma. Francji nie ma. Szkoda tylko że te kraje wciąż radzą sobie wielokrotnie lepiej niz tradycyjna, konserwatywna i chrześcijańska Polska.

Konserwatyści caly czas #!$%@?ą o upadających cywilizacjach. Roztaczaja wizję okropnosci, które czekają ich obywateli, tylko po to by te okropnosci stosować na bezbronnych. Czy nazistowskie Niemcy czy pogromy Żydów w Europie, czy tłumienie reformacji, mordowanie Kurdów, ludobójstwo Ormian. Zawsze uciskani ludzie są
@ChadimusPrzegrywus Cóż za zbieg okoliczności że role społeczne definiowane przez setki lat przez płeć biologiczną sa nazywane płcią kulturową. Gdybyśmy tylko wiedzieli czemu to tak zostało nazwane.


@Hrjk: Nie są definiowane tylko przez płeć biologiczną, są skorelowane po części. I takie było zadanie pierwotne nauki gender o badaniach postrzegania płci oraz rodzajów ekspresji w ramach kultury. Płeć kulturowa to był termin będący skrótem myślowym idei stereotypów i ekspresji płciowych.
Ksiądz to