Wpis z mikrobloga

Znajomy mi właśnie uświadomił, że wygrana Dudy paradoksalnie może oznaczać porażkę PiS.
Gdyby wygrał RT, do parlamentarnych mamy 3 lata. Gospodarka schodzi, dług publiczny rośnie.. Do Unii musimy już więcej wkładać niż pobierać..Po wyborach w górę pójdzie prąd, woda już poszła..
Gdyby RT wygrał, TVpis .ebałby za wszystko prezydenta. Teraz za wszelkie niepowodzenia sami będą rozliczeni. A kolejne "sprawdzam" za trzy lata.
#wybory #polska #polityka
  • 17
@Numson: Nie wiem na co musieliby wymyśleć.. To się sypnie, bo za bardzo rozdali. teraz się nachapią, a Polska bedzie się odradzać. I zawsze gospodarczo będziemy te kilkadziesiąt lat za zachodem..
Jest taka możliwość ale wszystkie przepowiednie mówią że będziemy hodować banany w Polsce. Także czeka nas prosperity ;)
Gdyby wygrał RT, do parlamentarnych mamy 3 lata. Gospodarka schodzi, dług publiczny rośnie.. Do Unii musimy już więcej wkładać niż pobierać..Po wyborach w górę pójdzie prąd, woda już poszła..


@snierzyn: weź mu #!$%@? płaskacza na otrzeźwienie.
- gospodarka schodzi, ale najmniej w całej UE. W dodatku będziemy w czołówce odrabiających straty. Zajmie nam to jakieś 1,5 roku, ale jeżeli Morawiecki to dobrze rozegra to wyjdzie lepsza propagandowa papka niż "zielona wyspa"
@snierzyn: 3 lata... optymistycznie! że się zmieni strona z której wieje wiatr. A nawet jak się zmieni (bo nie musi jak @Numson zauważył) to sprzątanie tego bajzlu zajmie kolejne 5-10 lat.
Na pewno młodzi ludzie będą czekać 8-13 lat na coś, co MOŻE się wydarzy.

Młodzi wyjadą, starzy wymrą, pudrowanie trupa GUS (spis powszechny) Ukraińcami w końcu nie da rady. 4. rozbiór to nie będzie coś militarnego. Po prostu demokratycznie wybrana
@ortofosforan: Najgorsze jest to, że u nas średnia klasa praktycznie nie istnieje. W naszym pańswie za klasę średnią uważa się ludzi, którzy ledwo wyszli z nędzy i nie muszą zastanawiać czy żarcie się skończy w następnym tygodniu. W końcu to całe ch*jstwo pie**olnie.
@imateapot:

- prąd w górę -> na wsi rusza na masową skalę program "mój prąd', czyli dopłata do paneli fotowoltanicznych. Jak to zrealizują, to wieś w dupie będzie miała ceny prądu, bo sami go sobie będą wytwarzać


I co ja niby zyskam, że dopłacę do tańszego prądu bogaczowi, którego stać na własny dom!??
I co ja niby zyskam, że dopłacę do tańszego prądu bogaczowi, którego stać na własny dom!??


@Vokun: z uwagi na to, ze UE #!$%@? kary finansowe za emitowanie CO2, a polska energetyka na węglu stoi to zyskasz tańszy prąd w gniazdku. Serio. Im więcej OZE (odnawialne źródła enegii) w naszym miksie energetycznym tym tańszy prąd dla każdego odbiorcy. A to, że uzyskamy to m.in. poprzez dopłaty dla rolników, którzy dzięki temu
@imateapot:

uwagi na to, ze UE #!$%@? kary finansowe za emitowanie CO2, a polska energetyka na węglu stoi to zyskasz tańszy prąd w gniazdku.

Ciekawe dlaczego "stoi na węglu"? Dlaczego pis przez 5 lat nie wybudował elektrowni atomowej? Dlaczego zakazał wiatraków na lądzie? Dlaczego wstrzymał zwolnienia w kopalniach?
"tańszy prąd" = brak podwyżki prądu. Super nowomowa.
Jeszcze to szczekanie na Unię. Skoro Unia daje pieniądze na rozwój energetyki to wymaga.
@Vokun: tak i nie. Tak i nie. To nie jest takie proste. Siadaj synek, to trzeba tak na spokojnie, z rozrysowaniem planu i w ogóle.

Polska stoi na węglu, bo sorry, ale taki mamy klimat. Norwegia ma góry, to sobie stawia kilka tam i cyk, 80% energii z elektrowni wodnych. Polska to równina środkowoeuropejska, w dodatku z tanim węglem pod ziemią, więc.... ekonomicznie (bez kar z UE) węgiel jest u nas