Wpis z mikrobloga

ja to bym jednak chciał polskie społeczeństwo i polski system, oba czerpiące z najlepszych wzorców naszej tradycji i rozwiązań zagranicznych ( ͡° ʖ̯ ͡°)


@slawko97: Polski system czyli co, liberum veto? Jaki jest wkład Polski w rozwój parlamentaryzmu, praw człowieka, trójpodziału władzy, demokracji konstytucyjnej? Czym jest według Ciebie ten polski system, który miałby się różnić od zachodnich rozwiązań?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 12
@HrabiaTruposz: Nie ma żadnego wschodniego społeczeństwa, to narracja zachodnich ignorantów nieznających współczesnej rzeczywistości i historii Polski, którzy ignorują polską specyfikę, która zawsze była między wschodem a zachodem. Polska w historii stworzyła własną cywilziację.


@IdillaMZ: nie stworzyliśmy niczego trwałego. Odbijamy się przez stuleci od potęgi po dno. Nie umiemy szanować tego co wypracujemy. Jesteśmy kołtunami Europy. Wszędzie widzimy tylko wrogów, albo na wschodzie albo na zachodzie. Nie umiemy się wznieść ponad
Jaki jest wkład Polski w rozwój parlamentaryzmu, praw człowieka, trójpodziału władzy, demokracji konstytucyjnej? Czym jest według Ciebie ten polski system, który miałby się różnić od zachodnich rozwiązań?


@Herostrates94: nie wiem, może Konstytucja 3-go Maja?.......
@Herostrates94: ale że druga w Europie, trzecia na świecie, to chyba wiesz....? Więc ten polski system tym się różni od zachodnich rozwiązań (do czego bezpośrednio się odnosiłem) - że zachodnie go NIE MIAŁY.