Wpis z mikrobloga

Syn zapytał ojca:
Jak żyliście kiedyś bez: internetu, komputerów, telewizorów, portali społecznościowych, klimatyzacji i telefonów komórkowych?
Ojciec odpowiedział:
Tak jak dzisiaj żyje Twoje pokolenie bez: modlitwy, współczucia, honoru, szacunku, wstydu, skromności i wartości...

Taki obraz wasz neuropki!
Dlatego przegraliście...

#polityka #wybory #bekazlewactwa tfu #neuropa
kogi - Syn zapytał ojca:
Jak żyliście kiedyś bez: internetu, komputerów, telewizorów...

źródło: comment_1594645895ptv45wbDz2vfiBaHqp790E.jpg

Pobierz
  • 24
  • Odpowiedz
@kogi: chwila chwila, czemu bez "modlitwy, współczucia, honoru, szacunku, wstydu, skromności i wartości".
Mamy konkretne wartości,
mamy honor,
mamy współczucie dla innych,
wznosimy modlitwy.
Nie odbieraj nam człowieczeństwa przez to że mamy inne poglady niż ty
  • Odpowiedz
@kogi: dawny honor i współczucie - psy na łańcuchu, okrucieństwo wobec zwierząt, prześladowanie ludzi ze względu na orientację seksualną, a czasem - za sam fakt niebycia katolikiem, przemoc domowa (w tym seksualna) i alkoholizm, za komuny okradanie zakładu pracy, w latach 90. - kradzież wszystkiego, co nieprzyspawane. Do tego oczywiście głosowanie na socjaluchów od upadku komuny po dziś dzień i jawne popieranie okradania innych Polaków, byle samemu mieć trochę więcej.
Ale
  • Odpowiedz
współczucia

xD tyle współczucia, że popierają ograniczanie praw osób o innym stylu życia niż oni

honoru

Którego mogą sie wyzbyć za 500zł miesięcznie i okazyjną trzynastkę. Ceny mogą rosnąć, politycy mogą mieć w dupie prawo (sasin i wybory, minister zdrowia i przetargi na sprzęt w trakcie pandemii, czy przekop jest w trakcie budowy a wciaz nie ma wszystkich pozwoleń), kraj może pchać się w recesję gospodarczą i izolację międzynarodową, ale 500zł jest?
  • Odpowiedz
@kogi: dodam, że ojciec niby zarzuca ten brak wartości pokoleniu swojego syna, a nie konkretnie synowi, a swoje gloryfikuje - może i jego syn akurat te wartości wyznaje, ale skoro reszta pokolenia taka zła, a wychowało je pokolenie tego ojca, to może jednak to cudowne pokolenie modlitwy i szacunku powinno było się skupić na wychowaniu własnych dzieci :D
  • Odpowiedz
@kogi: ale to ty właśnie przylazłeś szczuć na młodych, tworząc fałszywą narrację, że starsze pokolenie było szlachetniejsze. Nie, było agresywne, ciemne, niewykształcone i pełne uprzedzeń, bo całą elitę wybiła 2. wojna światowa, zostali ludzie do bólu przeciętni, lub wręcz prymitywni, potrzeba czasu, by wstać po czymś takim.

Czy młodym czegoś brakuje?
A jasne, odwagi, ale ten brak odwagi wynika z faktu, że ich rodzice tylko o niej mówili, a sami woleli
  • Odpowiedz
@kogi: #!$%@? o nas wiesz, a sie wypowiadasz, jakimi jestesmy ludzmi XD

A to co mnie #!$%@? szczegolnie, to pewnik, ze poprzednie pokolenia byly lepsze od obecnych xD ni #!$%@? nie jestesmy gorsi.
  • Odpowiedz
@kogi: istota wyborów gdzieś nam się zagubiła. Polityka nie może być substytutem piłkarskiego meczu, w którym ultrasi z obu stron lżą się nawzajem, celem jest upokorzenie rywala, a po ostatnim gwizdku sędziego każdy idzie w swoją stronę. W odróżnieniu bowiem od piłkarskich kibiców – my po zakończeniu wyborczego meczu musimy wszyscy na naszym stadionie pozostać i dalej żyć ze sobą przez kolejne lataza https://www.rp.pl/Komentarze/200719830-Artur-Bartkiewicz-Jeszcze-wszyscy-mozemy-przegrac-te-wybory.html
  • Odpowiedz
@matabora: tylko że stworzono system, w którym wyborcy Dudy pasożytują de facto na reszcie Polaków. Tu musi istnieć niechęć, bo ciemna i niedokształcona "elita" gardzi swoimi niewolnikami, z kolei niewolnicy burzą się przeciwko swoim panom, póki jeszcze im wolno.
  • Odpowiedz
musi istnieć niechęć


@Pantokrator: czy musi istnie czy nie musi - nie wiem. Ale wiem na pewno, że można się skupiać na tym aby ją podsycać , albo wyciszać , szukając tego co wspólne , miast tego co nas dzieli....
  • Odpowiedz
@matabora: pan, który sam pracować nie musi, nie szanuje niewolnika. Tak to wyglądało od zawsze. A w drugą stronę - zasuwasz na kogoś i jeszcze ten ktoś wybiera ci prezydenta. Czujesz tę miłość w powietrzu? :)
Wspólne są pieniądze, jeden je zarabia, drugi - kradnie. Wspólna jest Polska - jeden chce jej przyszłości, dla drugiego liczy się tylko przeszłość i "teraz".
  • Odpowiedz