Wpis z mikrobloga

#eksploracjakomosu #kosmos #mars #uae #zjednoczoneemiratyarabskie
Oprócz NASA, 17.07.2020 z Japonii będzie wystrzeliwany arabski satelita pogodowy Hope, który będzie badać pogodę na marsie. Rok temu mieli Falcon Eye 1, który został stracony po wystrzeleniu.
Ogólnie Arabowie z programu mówią, że "znów chcą być dobrzy w matmie jak przed wiekami" i aktualny satelita jest zbudowany przez arabski zespół, ale jak sami mówią celem nie jest sięgnąć kosmosu,(nie do końca w to wierzą jak stracili Falcon Eye 1 i nazwa Hope wiele mówi), a inspirować arabską młodzież.
Mają 34% kobiet w zespole zatrudniony nie dlatego, że są kobietami jak to bywa w Ameryce i nowoczesnych postępowych uczelniach.
  • 3
Poczytałem trochę o tej misji, bo nigdy wcześniej nie słyszałem.

Arabski zespół, we współpracy z amerykańskimi naukowcami, zbudował satelitę, który został przetransportowany przez Rosjan ukraińskim samolotem do Japonii, skąd zostanie wystrzelony na Marsa.

O takiej przyszłości to ja lubię słuchać <3
@SpaghettiSupernova: Ciekawie by było jakby z UAE zainwestowali w rozwój przemysłu kosmicznego i jakieś szersze plany z marsem.
Ostatnio rozwój przemysłu kosmicznego przyspieszył, głównie z powodu Elona/SpaceX, ale okazuje się, że jest kilka czynników, które chcą to utrudniać.
Huragany, Polityka, Ekologia (dlatego m.in. będą budowane platformy startowe na wodzie. Pomijając motyw hałasu).
Musk robi co może by unikać tych czynników.