Wpis z mikrobloga

Prawactwo z gwoździem w mózgu od rana ma incydent kałowy bo ktoś użył feminatywu "szpieżka". Nie ogarniają, że język się zmienia, słowa powstają, formy się zmieniają. Nie ogarniaja, że język tworzą ludzie, którzy go używają przy zachowaniu pewnych zasad, które również z czasem ulegają zmianom. Nie, durnej konserwie ktoś musi ZEZWOLIĆ ODGÓRNIE używać jakiegoś słowa lub formy, bo inaczej dostaje zwarcia w miejscu, w którym normalni ludzie mają mózg.Konserwa musi czuć, ze go ktos trzyma krótko za mordę, bo inaczej traci poczucie bezpieczeństwa.

Stado baranów, które bezrefleksyjnie idzie gdzie im się każe i reaguje agresją na każdy akt nonkonformizmu, bo wolność to jest tylko wtedy jeżeli jest na ICH zasadach.

#bekazprawakow #bekazkonfederacji #wolnosciowcy xDDD #konfederacja = #zamordyzm
  • 126
Prawactwo z gwoździem w mózgu od rana ma incydent kałowy bo ktoś użył feminatywu "szpieżka".


@jendriu: Nie mam się za prawaka, i nie jestem na jakiejś krucjacie przeciwko feminatywom, ale "szpieżka" brzmi jak coś co wysepleni człowiek po wylewie próbujący wezwać karetkę.

Język sobie ewoluuje, racja - zazwyczaj w stronę tego co jest prostsze i bardziej praktyczne. Nie dziwi mnie, że ludzie mają jakieś reakcje obronne na zmiany powodowane czynnikami ideologicznymi,
via Android
  • 1
@TypowyZakolak a czemu tego nie robić? Pewnie jako zamordysta chciałbyś tego zakazać, unormować, może nawet wprowadzic kary finansowe za wychodzenie spod językowego buta ale niestety język tak nie funkcjonuje. Idź wprowadzać swoje zasady w swoim domu o ile rodzina ci na to pozwoli. Od reszty ludzi się #!$%@?.
Nie ogarniają, że język się zmienia, słowa powstają, formy się zmieniają


@jendriu JĘZYK ZMIENIA SIĘ NATURALNIE Z CZASEM.
Zawsze się zmienia na prostszy i łatwiejszy w wymowie.
Ta nowomowa medialna nie ma nic wspólnego ze zmianą języka tylko ze zwykłym zlewaczeniem.
Nikt normalny nie mówi szpieżka, rektorini, dziekanini, goscini <- te słowa nie mają żadnego sensu, źle brzmią i ciężko się je wymawia.

Stado baranów, które bezrefleksyjnie idzie gdzie im się każe
@jendriu: Jaki zamordysta? Ja jestem przeciwko konfie byczku. Coś Ci się porąbało, może z rozpędu. Nie każdy, kto nie lubi absurdów tego świata jest zamordystą.

Lewica się rozjechała kompletnie. Ciągną różne sroki za ogon. Już pojawiają się tarcia - kobiety i transseksualni. Kobiety jęczą na temat utraty przywilejów, a transseksualiści - że są kobietami i powinni mieć dostęp do wszystkiego, co kobiety sobie wywalczyły, np. rywalizację na kobiecych zawodach sportowych. Nie
via Android
  • 2
@Latarenko @TypowyZakolak

Jak już nie umiesz inaczej i musi cie ktoś instruować jak używać własnego języka to masz, zapoznaj się, idź i nie grzesz więcej:

https://rjp.pan.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=1861:stanowisko-rjp-w-sprawie-zenskich-form-nazw-zawodow-i-tytulow

To tobie się każe używać idiotycznych form słów które nie mają nic wspólnego z rozwojem języka a ty przyklaskujesz uszami bo myślisz, że jesteś jakiś nowoczesny.


Ja nie używam feminatywów. Bo mogę. Fajnie jest żyć po swojemu, spróbuj ( ͡º ͜ʖ͡º)
Od lat ryję z tej nowomowy słyszanej jedynie w TV i z Tobie podobnych, którzy bronią "zmieniającego się języka", który w mowie potocznej jednak się nie zmienia, a jedynie w przekazie medialnym.


@Dzia-do-stwo: oczywiście nie powstają nowe słowa. Np. coroczne plebiscyty na młodzieżowe słowa roku nie istnieją.

Lewactwo używa języka wg jego gramatycznych prawideł. Straszne rzeczy się dzieją.

A najśmieszniejsze w tym wszystkim, że walkę z feminatywami w Polsce rozpoczęły komuchy
Ja nie używam feminatywów. Bo mogę. Fajnie jest żyć po swojemu,

Nie ogarniaja, że język tworzą ludzie, którzy go używają


@jendriu: Ty masz coś z głową xD
Sam sobie zaprzeczasz, bo nikt nie używa takiego języka.
Te idiotyczne słowa pojawiają się tylko w takich kretyńskich gazetach i to one próbują na siłę zmieniać język a nie tak jak zawsze było gdzie zmieniał się naturalnie.

Jak już nie umiesz inaczej i musi
Prawactwo z gwoździem w mózgu od rana ma incydent kałowy bo ktoś użył feminatywu "szpieżka". Nie ogarniają, że język się zmienia, słowa powstają, formy się zmieniają.


@jendriu: #!$%@? tam się zmienia. Kto jak kto ale to faktycznie konserwy powinny bronić feminatywów jako, że to jest dosłownie historyczna cecha naszego języka (jak ktoś nie wierzy to niech sobie sprawdzi) dopiero, którą kacapy próbowały usunąć by "ujednolicać język".

Dziwnym trafem polska prawica za