Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 13
Gdyby ktoś zainteresował się magią nekromancji i zdecydował na "obudzenie" zwłok Laszla, mógłby się wiele dowiedzieć o magach wody, którzy ostatnio stali się obiektem żartów lub niechęci części osób przez to, że nie zapobiegli pożarowi kuźni będącej miejscem pracy dla członków spółki z nieograniczoną nieodpowiedzialnością "Memento Moria" (najlepsze bronie i pancerze, dostawa gratis).

Tak naprawdę to nie, tak naprawdę to Laszlo po jakimś nekromanckim wybryku zapewne wydobywał by z siebie jedynie bliżej niezrozumiałe odgłosy. A nawet jeśli mógłby coś opowiedzieć, to w ciągu swojego życia w Nowym Obozie zdarzył mu się tylko jednorazowy epizod związany z miejscowymi magami.

* * *

- Hej, czy to Ty wygrałeś tą popijawę międzyobozową? - zagaił go pewnego dnia mężczyzna w niebieskiej szacie

- Hę? Yyy tak, ja wygrałem turniej picia i zdobyłem Puchar Saturasa. - odparł Laszlo

- No właśnie. Słuchaj, nie wnikam w wasze rozrywki, nie interesuje mnie to. Ale nie chełp się tak tym pucharem. A przynajmniej nie używaj tej nazwy, Saturas nigdy nie nadał mu swojego imienia, zniewagą jest nazwać pijacką nagrodę imieniem naszego mistrza.

- A więc jesteś Magiem Wody? Nie żeby coś, ale jednego z was regularnie widuję w karczmie i chyba nie żałuje sobie chłopak...

- Milcz! Nie wiesz o czym mówisz. Brak szacunku do naszej społeczności nie ujdzie nikomu płazem.

- Uszanowanko panie magu! Nie potrzeba wam czasem czegoś z Memento Moria, najlepsze bronie i pancerze dostawa gratis? Może moglibyśmy coś poradzić na te obciachowe kiecki - zaśmiał się rubasznie przechodzący obok krasnolud zmierzający do kuźni.

Mag skrzywił się z niechęcią i odprowadził go wzrokiem.

- Żebyś kiedyś nie prosił o pomoc krasnoludzie... Wówczas Magowio Wodia najlepsze czary i runy nauka dla wybranych może nie zdążyć z odsieczą - uśmiechnął się parszywie

- Czy ty właśnie nawiązałeś do Memento Moria najlepsze bronie i pancerze dostawa gratis? Nie żeby coś, ale wyszło Ci to strasznie żałośnie, panie... - urwał Laszlo

Mag zmieszał się, po czym nałożył kaptur i odwrócił się.

- skończyłem z Tobą chłopcze. Nie waż się więcej używać określenia "Puchar Saturasa" - powiedział na odchodne.

Laszlo uniósł brew i poszedł pić. W karczmie spotkał jednego z magów, nawalonego jak Messer Schmitt, (znanego z pijaństwa generała króla Rhobara). Tego dnia życie w Nowym Obozie przebiegało absolutnie zwyczajnie.

#gothicfabularnie
Pobierz
źródło: comment_1594763200Fqy7gNFcuUiTXmu2NIonpG.jpg