Wpis z mikrobloga

Mirki z Londynu albo znający się na rzeczy . Gdzie jest jakiś fajny tani parking blisko centrum ? Ale przed wjazdem do ścisłego . Muszę się dostać do konsulatu a nie uja się nie znam na tym mieście .
Albo jakaś fajna apka ?
#londyn #uk #anglia #polacywuk #polacywuk
#
  • 15
@roxet: edit:
są dwa najbliższe parkingi:
Location code: 6960 i Location code: 6954
znajdują się one na obrzeżu centrum, jednak już wewnątrz congestion charge zone oraz ultra low emission zone......
@roxet: W mieście nie pomogę, ja zawsze albo parkuję w Luton przy kolejce, albo w Świętym Albanie i dalej pociągiem do centrum. Co do poruszania się po mieście - wygooglaj. Masz świetne apki, możesz sobie kupić np sieciówkę na 1 dzień na wszystko co jeździ. I ogarnąć konsulat, big ben, diabelski młyn, soho i atak samobójczy w jeden dzień xD
@roxet: nie wiem o którą strefe Ci chodzi....
w londynie występują 3 strefy płatnego wjazdu:

low emission zone: na terenie całego greater london, 24 godziny na dobe. po zjechaniu z m25 w kierunku londynu wjeżdża się w tą strefe. nie wiem ile wynosi opłata. Wszystkie moje auta były zwolnione z tej opłaty. możesz sprawdzić swój samochód na stronie link. Edit:
stronka sprawdza również zwolnienie z ULEZ opisanego poniżej.

ultra low
@roxet: jak jedziesz z północy to ja zawsze parkuje na finchley central. Sama droga już w Londynie bardzo prosta i szybka, ostatnio parking mnie kosztował niecałe 3£ na jakieś 12 godz, sam parking dosłownie obok stacji metra i linia prosto do centrum. Może nie najszybciej ale coś za coś.