Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 13
Albo coś ze mną jest nie tak, albo z rynkiem pracy.
Od pół roku szukam roboty gdzie zarobię chociaż 3tys netto. I wiecie co? Dalej nic xD

Może znacie kogoś, kto szuka pracownika, który zna / potrafi itp.

- Adobe Illustrator na poziomie bardzo dobrym: tworzenie logo, identyfikacji, materiałów reklamowych, do druku itp.

- Adobe Photoshop na dobrym: głównie do projektowania stron

- znam na poziomie bardzo dobrym stanem Windows i osx

- prawko kat. B, od 3 lat, nigdy nie dostałem mandatu, nigdy nie karany :D

- potrafię w komputery: złożyć, rozłożyć, poinstalowac rzeczy biurowe.

- umiem w sprzedaż

- umiem odnaleźć się w każdych warunkach, między różnymi ludźmi i jestem otwarty.

- kumam czacze w office na poziomie dobrym.

- angielski - znam, rozumiem wszystko co oglądam, czytam, słucham ale przez brak możliwości rozmowy czuję, że straciłem to. ;)

- interesuje się muzyką i motoryzacją

- jestem w stanie pracować po 10 godzin. Biurowo plus pomagać fizycznie - żaden problem. Bardzo szybko łapie nowe rzeczy. Docelowo chciałbym projektować logo, identyfikację, ui itp. ale mogę zająć się innymi rzeczami.

Szukam stałej pracy, nie na chwilę. Najlepiej z umową o pracę. Najlepiej w #gdansk bo tu mieszkam.
Chce zarobić 3 - 3.5 netto (na łapę) bo nie łudzę się, że dostanę więcej a uważam, że ta kwota to absolutne minimum, żeby przeżyć. Mogę zacząć od mniejszej kwoty o ile firma faktycznie docenia pracownika i stopniowo w ciągu kilku miesięcy podbiją kwotę.

Obojętnie czy to będzie rodzinna firma, czy korpo.
Znacie coś? Wiecie gdzie szukają kogoś?

#praca #pracbaza #gdansk #szukampracy #pytanie #sopot #gdynia
  • 35
@mechaos: co ci mogę napisać... też ostatnio szukam roboty i "umiejętności" że tak powiem mam podobne do ciebie. Niestety na rynku pracy takich ofert ze świecą szukać. Osobiście jeszcze takiej nie znalazłem. W poprzedniej robocie na magazynie 3k na rękę dostawałem, jeszcze mi uprawnienia zrobili. W biurach dadzą 2.5 na rękę i to i tak z wielką łaską i się dowiesz dopiero po drążeniu, bo przecież jak to tak podawać wynagrodzenie
@mechaos: ziom, mega dużo ludzi jest w takiej sytuacji i nie wiem co ci powiedzieć. Doczekaliśmy takich czasów że lepiej być monterem klimatyzacji niż pracownikiem biurowym. Rób zajebistą stronę z portfolio, ogłaszaj się na wszystkich portalach, OLX, Facebook, może coś wpadnie. Szukaj zleceń zdalnie, nie tylko w 3city. Naucz się rozmawiać po angielsku to wtedy można też coś złapać w euro/dolarach. W ogóle dzisiaj bez angielskiego to się nie da. Ucz
@mechaos: Jako informatyk w firmie produkcyjnej. Kompy drukarki, sieć, trochę w serwery i apki wchodzę. Zaczynam zarządzać co raz większą ilością rzeczy. Z hajsu nie jestem zadowolony (póki nie dostanę kredytu na mieszkanie to nie rzucę wypowiedzenia, a podwyżki nie chcą dać za bardzo bo januszex). Ale praca mega lajtowa. Pół dnia przy biurku jakieś projekty, wykop internet, trzeba to gdzieś idę coś pomajsterkować, wymienić, naprawić.
@mechaos: jak sie nie boisz pracy fizycznej to pomyśl np o kursie spawacza.
jak wolisz w biurze to porób sobie kursy np wlasnie z Adobe Illustrator czy czegoś innego. Potem powrzucaj to w CV i tak sie sprzedawaj.

Niestety rynek pracy sie specjalizuje i coraz mniej zatrudnienie znajdują "ludzie od wszystkiego" :(

Życzę Ci powodzenia!
@mechaos: nie słyszałem żeby grafikom powodziło się finansowo. 3-3.5k na rękę żeby przeżyć? Gdzie i czy możesz rozpisać mniej więcej swój budżet? Jeżeli na dobry początek chcesz wynająć własne mieszkanie w Warszawie w dobrej lokalizacji to może nie starczyć, ale ogólnie brzmi jakbyś nie był zbyt oszczędną osobą.
@mechaos: Ogólnie teraz w trójmieście to dramat jest. Jak przed pandemia w ciągu miesiąca miałem 3 ciekawe oferty z których moglem sobie wybrać to teraz jest dramat. Wiele rekrutacji anulowano a jak już są jakieś oferty to na bardziej wyspecjalizowane stanowiska. Z czego co wiem to pwc tylko po studiach, state street akurat przyjmuje ze średnim ale do niektórych działów i tego 3000 na start nie masz tylko 2600 i może
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@e7th04sh: gościu :D 2.2 za mieszkanie w standardzie ikea, 70 zł TV i internet, 40 telefon, spoti/Netflix 30 miesiąc reszta bierzaxe rzeczy. A i muszę skupić komputer bo mój ośmioletni już nie daje rady. Uwierz mi, jestem w wuj oszczędny
@mechaos:

No więc jak się mogłeś domyślić, pytałem po to żeby powiedzieć, że to nie jest minimum.

Zakładam, że nie masz nikogo na utrzymaniu. W takim razie minimum to nie mieszkanie tylko pokój.

Nie jesteś oszczędny. Jak miałem pierwszą pracę w Łodzi w 2017 bodajże, a jestem programistą, to nie musiałem być oszczędny wcale, ale żyłem tak: pokój za góra 800 zł, jedzenie przygotowywane w domu max 400 zł, niezbędne wydatki