Wpis z mikrobloga

@KentoIma: Feministki widzą akurat moc w wyborze, a nie w konkretnym zdjęciu. Jeżeli chcesz wychowywać dzieci - to wychowuj. Jeżeli chcesz ogolić głowę na łyso i protestować - droga wolna. Nie powinno się #!$%@?ć do czyjegoś życia i dyktować mu, co jest "piękne i naturalne", a co jest "lewackie i chore".

Macierzyństwo może być piękne, ale to piękno nie ma znaczenia w kontekście wolnego wyboru jakiejś osoby.
@johny-kalesonny: nikt chyba tu nie twierdzi że wolność nie jest najważniejsza a raczej niektórzy mniej lub bardziej delikatnie wskazują co uważają za lepsze, jak każdy mają prawo do wyrażania swojej opinii i tak samo jak w przypadku tekstów o których wspomniałeś tak i w tym przypadku nie widzę powodu żeby się jakoś nadzwyczajnie przejmować a tym bardziej denerwować tym że ktoś ma inne zdanie
@Porucznik_Blaze: A mogą być fajne, miłe, mądre kobiety, które mogą być szanowane i kochane nawet, jeśli nie chcą mieć dzieci? Ja np gardzę tym, jak BLM protestuje, uważam to za barbarzyństwo, ale też uważam, że obrazek po prawej to sprowadzenie kobiet do tylko jednej roli.
@Nenciak Gdyby nie macierzyństwo to by nas nie bylo na tym świecie. Celem kazdego gatunku na ziemi jest przedłużenie gatunku. Nie wiem co w tym dziwnego że dla większości celem jest macierzystwo/przedluzenie gatunku/potomstwo.

Co nie znaczy ze widzimy kobiety wylacznie z perspektywy w/w

Jak dla mnie mozesz nie miec dzieci. Masz wolnosc wyboru. I super. A ze na zdjeciu jest kobieta z dzieckiem.. Nie wiem co w tym złego. To jest cel
@Zenek_ A ktos tu wybiera za kobiety? Nikt nie mowi ze maja obowiazek rodzic/golic glowy/cokolwiek.

W demokracji kazdy ma glos i tak jak kobiety pp lewej stronie zdjecia moga wyrazac swoje opinie tak i my możemy mowic co o tym myslimy.
@Xtreme2007: Co wszyscy z tym "nie chcesz mieć", przecież ciągle mówię, że nigdzie nie powiedziałam, jakie JA mam plany co do rodziny, tylko że chodzi mi o to, że rozumiem trochę bulwers tej baby, bo to rzeczywiście sprowadzenie bab do jednego xD