Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Pacjent: ADATA SU650 128GB.
Objawy: Dysk nie odpala za pierwszym razem. UEFI wcale go nie widzi. Dopiero po wyłączeniu komputera przyciskiem zasilania na obudowie i drugim/trzecim uruchomieniu "zaskoczy" i znajdzie dysk. Zdarza się, że trzeba otworzyć obudowę, odłączyć i podłączyć jeszcze raz dysk. Wymienia była płyta główna, kości ram, procesor (z AMD na Intel) i kable SATA (ulepszanie komputera, nie jestem taki głupi żeby dla dysku wymienić cały komputer ( ͡° ͜ʖ ͡°)). Po zamianie kabli z dyskiem HDD WD green 500gb (zasilanie i sata) problem nie znika. Na obu kablach dysk HDD działa bez problemu.
Oprócz tego dysk "traci dane" ale tylko systemowe. Ostatnio nie dało się wejść do %temp%. Pomogło sfc /scannow i DISM.
Ktoś powie co może być uszkodzone i jak to mniej więcej naprawić (albo czy się chociaż opłaca)?

#dyski #ssd #komputery #serwis
  • 13
@Czlowiek_Ludzki: Ha, trochę czasu minęło od twojego wpisu, ale mam takie same objawy z SU650 480GB ( ͡° ͜ʖ ͡°) Dysk znika co jakiś czas i szlag trafił część danych. Fartem kupiłem niedawno dysk M.2 i zrobiłem wcześniej kopię. SUka mam wrażenia, że jak ostygnie to działa ok, podpiąłem pod kieszeń USB i daje radę kopiować z niego dane, ale nie wszystkie. Część plików np. w profilu
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@JackDaniels: wykminilem tylko, że podczas uruchamiania jak zamiast systemu z dysku odpali się bios to żeby wyłączyć pc i włączyć jeszcze raz. No i co jakiś czas po odpaleniu systemu dać w cmd jako administrator

sfc /scannow
chkdsk /f
dism /online /cleanup-image /restorehealth