Wpis z mikrobloga

@Ordo_Publius: Tylko jedna usluge znam -slub konkordatowy. Reszta sakramentow nie jest uznawana jako uslugi.
@Assailant: Za slub nie placilem, za chrzty tez nie. Nie wiem o jakim cenniku mowa,nigdy takowego nie widzialem,ale slyszalem,ze czasem bywa w parafiach. Tylko z drugiej strony dalem darowizne sam z siebie, bo jednak kosciol musi byc ogrzany, rachunki za prad podczas slubu tez jakos musi pokryc, ktos rozsypany ryz musi posprzatac - moze stad te
@OsSikorskiego: Jeśli ktoś bierze pieniądze za tgz. sakramenty, to jest to jak najbardziej usługa bądź handel. Jedna strona dostaje pieniądze, a druga sakrament.

Najlepiej zrobili to Niemcy, wprowadzili podatek na cele religijne. Rocznie kościół katolicki w Niemczech zarabia ponad 6 mld euro.
@OsSikorskiego: Nie prawda. Skoro teraz katolicy nie płacą za spowiedź, to dlaczego później mieliby płacić?
Chyba, że ktoś płaci teraz za spowiedź, nie wiem.

Podatek od wiary wszystko załatwi. Skończą się też dotacje rządowe, a przynajmniej powinny.
@OsSikorskiego: Jeśli ktoś dostaje za coś pieniądze, to można jak najbardziej opodatkować ( ͡° ͜ʖ ͡°). Tym bardziej jeśli później państwo finansuje np. katechezę w szkołach, pensje dla katechetów, pensje dla kapłanów w więzieniach itd.

Również bardzo często można się spotkać z dotacjami państwowymi na cele religijne.
@mlyn-wodny: Ja chciałbym żeby w Polsce były niskie podatki i nie jestem za poszerzaniem podatków . Ale ogólnie to kościół bardzo trudno będzie opodatkować bo da się robić duże wały na zbieraniu na tace także ten tego . Poza tym kościół płaci Watykanowi z tego co pamiętam jakąś cześć czyli jest w pewnym sensie już opodatkowane .