Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Emigrował ktoś z Was z małymi dziećmi, mam na myśli takie żłobkowo-przedszkolne? Jak to u Was wyglądało z adaptacją tam?
Mam na myśli jak szybko dziecko załapało język obcy i jak wyglądały jego początki w żłobku/przedszkolu.
Bo sam chciałbym emigrować za 1-2 lata, i moje dziecko będzie miało wtedy właśnie 1.5-2.5 roku i boję się sytuacji, że pójdzie już do tamtego żłobka i nie będzie w ogóle jarzyć co tam od niego chcą, bo nie będzie rozumiał inaczej niż polskiego. Wiem że po niedługim czasie język załapie i będzie znał lepiej ode mnie, ale boję się początków.
Czy może przygotowywać bombla na coś takiego? Tylko jak?
#emigracja #pytanie #emigrujzwykopem #niemcy #uk #dzieci

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #5f1546073c58bc359f78f7c2
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Wesprzyj projekt

[================........................] 40% (95zł/235zł)
Uzbieraliśmy już na 2 lat działania AMW!
  • 7
@AnonimoweMirkoWyznania: moi znajomi z Wenezueli tak wyemigrowali - najwazniejsze to zalatwic healthcare dla dzieciaka bo jak to dziecko moze chorowac - poza tym nie bylo zadnego problemu. Dziecko w takim wieku lapie wszystko w lot. Zlobek licz w przedziale 800 - 1500 funtow na miesiac w zaleznosci gdzie bedziesz mieszkal. Raczej oplaca sie bardziej sciagnac dziadka lub babcie do opieki jezeli masz taka mozliwosc. Jezeli juz bedzie musial maly isc do
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@AnonimoweMirkoWyznania: bez problemu złapała kontakt z angielskimi. W Anglii jest od momentu jak miała rok. 2 lata w przedszkolu. Rozumie po polsku i angielsku. Teraz będzie szła do reception. Z dziećmi po polsku i angielsku dogada sie.