Wpis z mikrobloga

Mirki jest wgl sens kupować jakieś monitory do 600zl? Czy więcej #!$%@? będzie z tym niż przyjemności? Robie sobie dla zabawy muzykę i mysle żeby w koncu kupić monitory z interfesjem np od scarleta
#produkcjamuzyki
  • 10
@cetnar: Monitory aktywne? Zapomnij.
W tej cenie to "komputrowe" Microlab SOLO6C wchodzą w rachubę.
Będą grały lepiej niż byle jakie monitory ze wzmacniaczem.
@cetnar: Od ok. 1500 zł jeżeli ma mieć to sens. Ale musiałbym skonsultować się ze znajomym realizatorem dźwięku,
ponieważ w porównaniu z nim wiem tyle co nic. ;)
@cetnar: Bez problemu. Kilka razy w tyg. gadamy on-line bo gość na stałe mieszka w Norwegii.
Popytam bo sam jestem ciekaw.
Odezwę się do Cię najdalej w piątek wieczorem i napiszę co kumpel zaleca uniwersalnego na początek.
Od razu mówię, że on nie zwraca uwagi na rodzaj muzyki tylko na efekt końcowy. Choć specjalizuje się
raczej w ciężkich brzmieniach.
@cetnar: Do 600 zł za sztukę - tak. Za parę - nie.
JBL LSR305, Rokity, czy w zasadzie większość modeli w tej cenie powinna spełnić swoją rolę. Zdecydowanie ważniejszym czynnikiem przy pracy z monitorami jest adaptacja akustyczna pomieszczenia.
Witam ponownie. Kumpel stwierdził, że z pasywnych w normalnej cenie to tylko Yamaha ns10, niestety nowe nie do kupienia. Jedynie z drugiej ręki.
Zaś idąc na drobne ustępstwa, a zarazem aktywne i bardzo tanie to Behringer B2030P Truth.

Jak powiedział, są to monitory bliskiego pola, obie konstrukcje są "szczere do bólu" i nie wybaczają błędów
w realizacji.

Daj znać jeżeli kupisz, jakiekolwiek. Niekoniecznie polecane. Jestem ciekawy Twojej opinii o tym co kupisz.
Behringer B2030P Truth.


@Radysh: Siemka ogólnie myślę nad Adam Audio T5V i KRK Rokit 5 G4. Wyjdą jakoś 1400-1600zł za parę aktywnych i jakiś interfejs na jedno wejście (bo w sumie więcej nie jest mi potrzebne zupełnie) i sie zamkne w 1,8-2k :p