Wpis z mikrobloga

Panowie i Panie, co się dzieje z AC i OC po kupnie samochodu, jeśli są wykupione w tym samym towarzystwie? Kupuję samochód i nie wiem jak to będzie wyglądało. Obecnie samochód ma OC i AC w PZU. OC z tego co wiem jest na samochód, więc przechodzi na nowego właściciela (ewentualnie robią rekalkulację składki), ale co z AC? Szczególnie, że są w tym samym towarzystwie.

#ubezpieczenia #oc #ac #pzu #samochody #motoryzacja #ubezpieczenieoc
  • 10
  • Odpowiedz
@JEST-SUPER OC przechodzi na Ciebie a AC nie. Żeby mieć lepszą ofertę lepiej kupić pakiet OC AC. Poza tym jeszcze jest kwestia jakie to towarzystwo ubezpieczeń jest wykupione do auta przez poprzedniego właściciela bo może się okazać, że będzie rekalkulacja i nie będzie Ci się opłacało tego kontynuować. Jeżeli chcesz Mireczku to mogę Ci policzyć składkę w kilku firmach, jak coś to pisz na priv
  • Odpowiedz
@JEST-SUPER
Kupując auto stajesz się także właścicielem polisy OC – przechodzą na Ciebie prawa i obowiązki z tym związane. Z ubezpieczenia możesz korzystać do końca jego trwania lub je wypowiedzieć w dowolnym momencie i zawrzeć nową umowę (na kolejny okres). W przypadku AC sprzedający otrzyma zwrot za niewykorzystany okres (od dnia sprzedaży do końca trwania ubezpieczenia). Jeśli rozważasz wypowiedzenie umowy, to skan lub zdjęcie możesz wysłać na kontakt@pzu.pl, a propozycję nowej umowy
  • Odpowiedz
@ekspert_PZU: czyli w zasadzie dobrze by było kupić samo AC? Jest u Państwa taka możliwość? Czy jeśli wypowiem też OC w PZU, żeby zawrzeć nową polisę na OC + AC, to obecny właściciel otrzyma zwrot również za niewykorzystany okres OC?
  • Odpowiedz