Wpis z mikrobloga

Szybkie foto zanim lampa jeszcze ruszyła. Na owocowaniu lampa idzie w trybie 12/12 aby ograniczyć rozrost. Roślinki karmione Kristalonem czerwonym ale Jolokia stwierdziła ze wybarwi już większość owoców. Wczoraj zerwałem najmniejszy z nich (w komentarzu foto) aby wytestować - ostrość lawa, 10 minut żałowałem swojej decyzji ( ͡° ͜ʖ ͡°) czekam na testy tego Habanero!

#papryczki #chili #chilihead #uprawapapryczek #uprawa #rosliny #hobby #ogrodnictwo #growbox #borgonbox
Borgon - Szybkie foto zanim lampa jeszcze ruszyła. Na owocowaniu lampa idzie w trybie...

źródło: comment_1595476330iRMcDhwunBCOuC6HJYIu4o.jpg

Pobierz
  • 23
  • Odpowiedz
@FalseIdeas: leci na pełnej mocy (120W), jeśli chodzi o cięcie roślin to ten po lewej wyszedł lepszy :D po prawej był późno cięty, po lewej był cięty dwa razy i pierwszy raz dużo wcześniej niż ten po prawej. Dziękuje jeszcze raz za polecenie tej lampy ;)
  • Odpowiedz
@Borgon: Spoko spoko, ciesze sie ze sie sprawdza.
Mialem jeszcze napisac, ze czerwony kristalon warto podrasowac saletra wapniowa i siarczanem magnezu zeby miec dobrze zbilansowane proporcje N:P:K:Ca:Mg:S, bo on w zaleznosci od gleby moze powodowac deficyty. Dodatkowo, zmieniajac proporcje mamy jeden nawoz od pierwszego do ostatniego dnia zycia roslinki.
  • Odpowiedz
@Borgon: Pytam tylko dlatego ze trzymalem na wysokiej lampie i mi jakby usychaly. Teraz siedza w szklarni i odzyly bardzo. Szukam porad na kolejne sadzenie w growbox. Dzieki
  • Odpowiedz