Wpis z mikrobloga

Hej mirki, z racji braku innych możliwości w mojej okolicy, zabieram się za naukę wędkowania muchowego. Nie mam bladego pojecie od czego w ogóle zacząć. Pytanie więc czy na pstrągi taki zestaw wystarczy ?

KOŁOWROTEK
WĘDKA

Nie chcę wywalać kasy w jakiś mierny sprzęt który bedę wymieniał za 2 miesiące.

#wedkarstwo #raba
  • 5
@omgoogle: tez na poczatku roku mialem pomysl zeby zakupic budzetowy sprzet muchowy, nic nie wyszlo ale moge sie podzielic swoim riserczem bardzo polecany byl na start sprzet z decathlona kolowrotek i wedka za 200zl albo z ali, sznury i przypony to juz ciezki temat kazdy cos innego polecal chociaz jaxon tez tam sie przewijal
@omgoogle: nie znam w ogóle tej firmy. Z kołowrotków tanich polecają Okuma Airframe często. Wędkę pewnie szukałbym jakiegoś Visiona taniego czy coś co wyprodukowała firma która jest jakkolwiek znana. Ja wcześniej miałem Shakespeare'a .Wiadomo, że może się okazać, że dopłacasz za firmę a kupisz no-name i masz to samo. Już zależy od Ciebie. Sznur to też nie musi być tania rzecz, do tego dolicz też podkład, przypony, muchy i pewnie jeszcze
@omgoogle weź zestaw z decathlona. Na początek Ci wystarczy, jak będziesz chciał dalej inwestować i nabierzesz wiedzy, to kupisz już coś bardziej pod siebie. Ja łowię jakaś 30-40 letnia muchówka i do tego mam okume Airframe, jak na moje nizinne łowienie jazi i kleni wystarczy. Tak na prawdę większość wędzisk w klasie 4-6 na początek będzie ok. Taki uniwersalny sprzęt. Jak się później będziesz decydował na łowienie jakiś większych głowacic to możesz
@omgoogle przy markowym sprzecie muchowym czesto masz dozywotnia gwarancje lub 25 lat, mowie tu o orvisie, visionie.... O ile kolowrotek sluzy tylko do nawijania sznura to sznur i wedka lepiej zeby byly "markowe"