Wpis z mikrobloga

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 56
Złożyłem papiery do branżowej II stopnia i mama do mnie.
- Ey, dostaniesz te 300+?
- No ta ale ja tego nie chcę, bo mogę zarobić przez wakacje na książki.
- Ale janrouter 300 zł po drodze nie chodzi.
- Mamo, ja nie chcę socjalu. Jak ty go pobierasz co rok w postaci całej 13 emerytury to pobieraj ale ja nie będę.
- No to ja za ciebie złożę wniosek.
- Ciekawe jak, jak mam 18 lat.
I zapadła cisza. I tak Prawo i Sprawiedliwość przez te 5 lat nauczył ludzi tylko brać i brać.
#bekazpisu #polityka
  • 19
@Camel665: Może unoszę się honorem i jestem kapryśny. Lecz obiecałem sobie kiedy przyszedł ostatni przelew z pincet+ i czista+ to już nie wezmę ani grosza z socjalu. Bo od lipca 2018 do listopada 2019 wziąłem łącznie 2 683,40 zł nie licząc ulgi podatkowej. A z drugiej strony to co zainkasowałem w 7 przelewach to jedni tyle kasują na miesiąc a w dodatku nic nie robią tylko pasożytują na budżecie państwa. A
@janrouter: Absolutnie się nie zgadzam z Twoją logiką. Też jestem przeciwko socjalowi, ale oczywiście go biorę. To jest bardzo prosta zależność - jeśli będę mógł wypisać się z płacenia na socjal, to nie będę go brał. Skoro już jest i mnie koszą, to oczywiście że wezmę.

Młody jesteś, wydaje Ci się, że lepiej się unieść honorem. Tymczasem lepiej zarobić te pieniądze dla siebie, a socjal zainwestować w samorozwój albo odłożyć. Uwierz,