Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Siemanko #kawosze
Zepsuła się #kawiarka #bialetti i tak zastanawiam się czy kupować drugą czy może jednak zainwestować w #ekspresdokawy kolbowy.
Dotychczas pijam zalewajke że świeżo mielonyh ziaren (ekspres z nożykami), żonie robiłem z kawiarki, od razu miała opcje spieniania mleka.
Tak się zastanawiam czy ekspres kolbowy ma sens? Z tego co widzę kawiarka to tak 150zl a ekspres #delongi idzie już wyrwać za 300zl. Warto?
W sumie plan miałem taki, żeby napełnić z ekspresu cały półlitrowy kubek. Da się tak tymi kolbowymi?
#kawa
  • 9
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Kulek1981: @qdlatyxes:
Dzięki panowie, przejrze jeszcze aeropress. Ale z tego co widzę to po prostu skończy się na nowej kwiarce dla różowego paska.
Poczytałem forum, i cóż. Będę dalej pił zalewane siki zrobione z nierównomiernie zmielonych ziaren, które utraciły bezcenny smak poprzez ich przegrzanie podczas mielenia biedamłynkiem ostrzowym ( ͡° ͜ʖ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@qdlatyxes: @KrolJulian: Patrzyłem na ten wynalazek i jakoś nie ogarniam co miałby robić lepiej od zalewania ręcznie kawy w filtrze. Ciśnienie w nim wytworzone jest niewiele większe od atmosferycznego, więc jedyna różnica to czas, a ten można regulować zalewając kawę na filtrze szybciej lub wolniej.
Jak chcesz pół litra kawy z niego, postoisz sobie pół godzinki przy maszynie ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ewentualnie rozwodnisz espresso.


@Kulek1981: przecież tak jest w każdym ekspresie... w kolbie i tak możesz podregulować ilość kawy