Wpis z mikrobloga

z bliskiej odległości to sobie może wyciągać ile chce, ale sztuki walki będą skuteczniejsze.


@iThink: że jeszcze są ludzie powtarzający takie bzdury...
Najskuteczniejszą sztuką walki jest sprint, żeby szybko #!$%@?ć jak przeciwnik ma przewagę.
A w ogóle to zadna SZTUKA walki nie jest realnie skuteczna do obrony, bo to właśnie "sztuka" walki i nie chodzi tam głównie o skuteczność. Oczywiście w każdej są elementy, które można wykorzystać by zwiększyć szanse obrony.
@KiszeKapuste: najlepsi są tacy, którzy zaczynają jakieś sztuki walki, szczególnie typu krav maga i udają cwaniaka, jak to potrafią się bronić przed takimi rzeczami. To nic, że atakujący zazwyczaj macha tym nożem bez żadnego sensu, czego nawet nie da się przewidzieć. Sam od czasu do czasu chodzę na treningi sztuk walki, ale mam chyba jakąś świadomość jak to wygląda. Efekt Dunninga-Krugera jak ulał tu pasuje.
najlepsi są tacy, którzy zaczynają jakieś sztuki walki, szczególnie typu krav maga i udają cwaniaka, jak to potrafią się bronić przed takimi rzeczami.


@ArQsa: miałem takiego kolegę w pracy XD Wypisz wymaluj, właśnie na krav magę chodził. Trzy czy cztery miesiące treningów i upierał się, że obroniłby się przed napastnikiem z nożem.

Jak mu mówiłem, że przed atakiem gołą dupą by się pewnie nie obronił to było tylko "zapraszam na trening,