Wpis z mikrobloga

Sprawdzal ktos kursy od JetBrains Academy (hyperskill)?

Nie wiem czy to ja jestem jakis jebniety i cos zle klikam czy ich sciezka jest taka pokrecona, ale regularnie daje mi projekty wymagajace znajomosci zagadnien ktore pojawiaja sie dopiero po skonczeniu projektu

Na przyklad, mam projekt ktorego wykonanie wymaga znajomosci if/elif/else, koncze projekt i nagle w kolejnej lekcji wyskakuje wytlumaczenie if/elif/else

Potem kolejny projekt, ktory wymaga swiadomosci istnienia .append
i dopiero pozniej pokazuje sie lekcja w ktorej pierwszy raz gdziekolwiek wspominaja ze cos takiego istnieje

#python #naukaprogramowania #jetbrains
  • 8
@Norskee: sprawdzałem, jadę właśnie któryśtam, każdy da się wykonać używając tylko tej wiedzy która jest przekazana w projekcie. Oczywiście bardzo często lepiej użyć czegoś innego niż autorzy założyli, jest szybciej i sprawniej, ale niestety tak to działa
@wacek_1984: Takie co da sie zrobic latwiej to tez sa np zmiana stringu bez uzycia replace, ale akurat te 2 o ktorych wspomnialem sa chyba niemozliwe do zrobienia inaczej. Mam wrazenie ze wplywa na to wybrany projekt i to ze oni daja ten wybor moze wprowadzic jakies chore zawirowania ktore koncza sie tym, ze projekt nie ma jeszcze dodanego powiazania z jakims konkretnym tematem i da sie go odpalic nawet kiedy
@wacek_1984: no dziwnie to wszystko jest uporzadkowane
Crash Course pod tym wzgledem jest czytelniejszy, tzn najpierw tlumaczy wszystko a dopiero pozniej zadania, a tutaj cos wytlumacza, potem daja projekty, potem tlumacza

Ogolnie gdyby nie to ze troche Crash Course przerobilem to bym sie pewnie dawno wgurwil i to #!$%@? bo bym kompletnie nie wiedzial jak sie zaczepic niektorych zadan, teraz po skonczeniu 3 projektow nagle im sie przypomnialo ze nigdy nie