Wpis z mikrobloga

Mirki. Tak z ciekawości i po dyskusji z #rozowepaski jesteśmy na etapie wojennym. Ja w podróż pojechałbym tylko i wyłącznie autem (chodzi o dystans 300/400km) a ona pociągiem. Uważam, że auto jest dużo wygodniejsze bo nie muszę się denerwować już podczas samej podróży o współpasażerów, opóźnienia a już na samym miejscu mam wolność pod tym względem, że możemy pojechać troche obok pozwiedzać i nie denerwować się, że pks jeździ raz na 4 godziny i trzeba rozplanować wszystko do sekundy. A Wy jak uważacie?
#podroze #wakacje #podrozujzwykopem #polska
  • 14
@Karling wszystko zależy gdzie się jedzie i po co. Pociągi da wygodne bo możesz wstać, przejść się, na spokojnie iść do kibla. No i na niektórych trasach są szybsze. Auto ma tę zaletę że nie musisz się dostosować do rozkładu, zajeżdżasz pod drzwi a na miejscu możesz używać. Ale to ty i twoja musicie zdecydować na czym wam zależy a nie wykop
@Karling: Zdecydowanie auto - stajesz po drodze gdzie chcesz, kiedy chcesz. Nie musisz szukać transportu dworzec-hotel.Na miesjcu jesteś elastyczny.
Chyba, ze jedziesz np zwiedzać jakieś duże miasto to wtedy komunikacja miejska jest spoko zamiast auta na miejscu.
Niektórzy traktują jazdę pociągiem jak przygodę - poznajesz ludzi w trakcie podróży itp.
@Karling: Wszystko zależy od długości, jak bym mógł się wcisnąć w małą walizkę i wyjazd na np długi weekend to zdecydowanie pociąg, pod warunkiem, że jest to intercity. Jak na dłużej i np brałbym więcej rzeczy to auto. Kiedyś umówiłem się z różową na weekend ona Wawa ja Wro więc poleciałem samolotem. ( ͡° ͜ʖ ͡°)