Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@spunky: @ks2m: nie żałuję, że dodałem dziś tego posta, choć niewiele się dowiedziałem w tej gównoburzy to przynajmniej świetnie się bawiłem. Pamiętajcie, żeby jadąc autem stosować zasady savoir-vivre'u i uważać na samoloty.
  • Odpowiedz
@bartoof: bardzo dobry post. Co ważne powstały do niego co najmniej 2 inne osobne wątki ( ͡º ͜ʖ͡º)

Czy została już wyłoniona prawidłowa odpowiedź? ((oo))
  • Odpowiedz
@Bunch Że główna skręca? Tak, spotkałem się z paroma takimi skrzyżowaniami, jedno jest np w Ostrowcu Świętokrzyskim, w Zwoleniu, w Sandomierzu też widziałem.
  • Odpowiedz
@DOgi

jakiego fikołka trzeba wykonać, by auto jadące z naprzeciwka przepuszczać zgodnie z zasadą prawej ręki? xD Kierowca miałby się odwrócić plecami do kierunku jazdy? xD


No chyba skręcając w lewo będziesz miał go po swojej prawej stronie. Wystarczy trochę myśleć a nie #!$%@?ć że zasada prawej ręki nie ma tu zastosowania bo znaki stoją a potem takie cymbały #!$%@? co na środku skrzyżowania przypominają sobie artykuły z PoRD stoją i blokują
  • Odpowiedz
@Krupier


To nie wynika z reguły prawej dłoni, mylicie zasady. Patrz mój post wyżej

#!$%@? w to z czego to wynika według PoRD. Skręcając w lewo masz tych z naprzeciwka z prawej. Jest to szybsze i łatwiejsze do przemyślenia na drodze niż zatrzymywanie się na środku skrzyżowania i szukanie artykułu w którym było napisane że jak skręcasz gdzieś tam to masz przepuścić tych z naprzeciwka czy coś takiego.
  • Odpowiedz
@Krupier


No nie, nie jest i nie bez powodu jest to rozroznione w przepisach. Gdyby była to tak jak pisałem - zawracając musiałbyś ustąpić też wjezdzajacemu z podporządkowanej. A nie musisz.

Ale utarlo się, że skrecajac w lewo mówi się, że też się ustępuje tym z naprzeciwka bo ma się ich po prawej. No nie ma się, ustępuje im się z powodu przecięcia kierunku ruchu obu pojazdów będących na drodze z pierwszeństwem
  • Odpowiedz
@sign no i na przykładzie twojego obrazka, większość cymbałów rzucających tu artykułami z PoRD szukałoby teraz kolejnego artykułu z PoRD a wystarczy zauważyć, że przy skręcaniu różowy ma niebieskiego z prawej w momencie przecinania się dróg a niebieski z prawej nie ma nic i tyle. #!$%@? w to czy PoRD mówi że reguła prawej ręki w tym momencie i obwiązuje czy jest jakiś inny artykuł na ten temat.
  • Odpowiedz
Za każdym razem w temacie prawka jazdy liczę na stado debili i jeszcze nigdy się nie zawiodłem. 60 komentarzy przed tobą i dopiero ty jako pierwszy (co mnie w sumie nie dziwi bo przepisy znasz bardzo dobrze) dałeś prawidłowe wyjaśnienie.


@Gleba_kurfa_Rutkowski_Patrol: hehe. A potem czytam komentarz takiego dzbana jak @Stragan, który pisze:

Jesteś upośledzony. Ci z naprzeciwka którym ustępujesz bo masz ich z prawej a nie dlatego że w PoRD
  • Odpowiedz
@Krupier: To typ ludzi którzy mają w dupie przepisy bo oni wiedzą lepiej. Zresztą ten typ co się odwoływał do Dworaka też dobry xD. Na #!$%@? przeczytać kodeks jak można wychodzić z założenia, że jakiś gość jest wyrocznią bo pracuje w Wordzie xD. Bo wcale nie było wyroków co instruktor WORDu nie miał racji w interpretowaniu przepisów xD.
  • Odpowiedz
@Gleba_kurfa_Rutkowski_Patrol
@Krupier typ ludzi którzy zamiast się zastanawiać co tam było napisane w PoRD myślę i wiem że jak mam kogoś z prawej to muszę mu ustąpić. Nie zastanawiam się nad tym czy muszę ustąpić tym z naprzeciwka tylko nie jestem idiotą i widzę że jak skręcam w lewo to mam ich z prawej strony. Dzięki temu na drodze mam reakcje 5 razy szybciej niż tacy geniusze jak wy którzy się zastanawiają
  • Odpowiedz