Wpis z mikrobloga

@Cyfranek: Być może.

W temacie historii najnowszej zdecydowanie nie jestem kompetentny by się udzielać.
Niemniej nawet już nie chodzi o samą stabilizację a o religię, która jest wyjątkowo opresyjna dla kultury i życia.

Ponadto głównie za jej sprawą arabska kultura pastuchów tak trwale zawładnęła krajami tysiącletnich cywilizacji.
  • Odpowiedz
religię, która jest wyjątkowo opresyjna


@BartoszBarSeba: Tam, gdzie jest importowana od fundamentalistów, niestety tak się dzieje. Są jednak regiony, gdzie wciąż to dość normalnie wygląda. Ja islam "znam" z Indii, więc mam i całkiem pozytywne (choć raczej powierzchowne) doświadczenia.
  • Odpowiedz
Są jednak regiony, gdzie wciąż to dość normalnie wygląda. Ja islam "znam" z Indii, więc mam i całkiem pozytywne (choć raczej powierzchowne) doświadczenia.


@Cyfranek: Ja wiem, że Islam jest na wielu płaszczyznach niejednorodny i choćby taka Arabia Saudyjska a kraje turko-języczne, Bośnia czy jakieś indonezyjskie wyspy to kompletnie różne światy.

Jednak pewne rzeczy leżą u samych założeń a biorąc pod uwagę, że jest to w religia księgi, nie jest możliwa jej
  • Odpowiedz