Wpis z mikrobloga

#gielda #degiro czy inwestujecie z degiro na polskiej giełdzie? czy warto (czy takie pytanie ma w ogóle znaczenie)? Skończyło mi się siano wolne na inwestowanie :) a w degiro mam ponad 20k i właściwie wole aby zostało to w EUR, niż wracać na rachunek polski.
  • 12
@emes83 Czy warto to złe pytanie. Jeżeli chcesz trzymać w walucie zagranicznej, to inwestując w polskie GPW raz bedziesz drozej płacił, a raz taniej. W degiro masz małe prowizje transakcyjne, co trochę kompensuje te przewalutowywania. Ogólnie sam korzystam i jestem zadowolony, a różnicy większej nie odczuwam. Ludzie pchają się na XTB, bo samemu PIT'u nie trzeba wypełniać ( ͡ ͜ʖ ͡)
@emes83: @amareniarz: ja mam konto w degiro, xtb i jeszcze w 2 miejscach. Degiro jest tanie jak na warunki GPW ale masz ryzyko przewalutowania. Poza tym sama aplikacja jest bardzo kiepska. Bossa też jest bardzo tanie ale aplikacja tak samo do dupy. Na początku też tak liczyłem każdy grosz ale jednak trochę wygody jest potrzebne. Inwestujesz rzadko to różnica w prowizji nie wielka, inwestujesz czesto to chcesz wygody. Takie moje