Wpis z mikrobloga

Mirki mam problem z zatkanym zlewem w kuchni. Zauważyłem kilka dni temu że woda spływa przez kilka sekund normalnie, a potem przestaje spływać i stoi (bardzo wolno spływa). Sprawdzalem syfon jest czysty (czyscilem go miesiac temu bo też był przytkany czopem), więc teraz problem jest gdzies w rurze w ścianie już za syfonem. Próbowałem wlewać żelu do przetykania, octu, kwasku, wrzątku ale nic pomaga. Kupiłem w Leroy sprężynę 5m, wkręciłem ją całą w rurę ale nadal zatkane. Teraz wydaje mi się, że głębiej, bo wlewa się więcej wody (kran odkręcony na max ok 10-20 sekund) zanim przestanie spływać... Co robić, tylko hydraulik?
#hydraulika #remont #remontujzwykopem
dave8 - Mirki mam problem z zatkanym zlewem w kuchni. Zauważyłem kilka dni temu że wo...

źródło: comment_1596027030KTE5gV10xcFRGslLKebxIW.jpg

Pobierz
  • 19
@klokupk: Poziomo ze sciany, ale jakies 10 cm dalej jest kolanko leci juz w dół, potem pół metra w dół i znowu kolanko wzdłóż podłogi. Czy gumową przetykaczką wystarczy czy coś mocniejszego?
@dave8: Tak, miałem ten sam problem co ty i się bujałem z różnymi krecikami, octami, sodami oczyszczonymi, trzeba sprężynami i w końcu użyłem tego i mam problem z głowy.
A już byłem gotów rury wyrywać.
@dave8 nie taka normalna przepychaczka, tylko zrobić samemu :D
Ten patent już kilka razy mi pomógł

Na kawałek kija nawijam reklamówki czy jakieś worki na śmieci i obwiązuje porządnie taśma żeby było szczelnie. Na siłę wcisnąć w rurę i z całej siły mocno pchnąć, żeby wytworzyło się ciśnienie. U Ciebie to może być ciężko bo krótki odcinek masz
@n0xx: działa jak złoto, wlałem prosto w rure całą butelke 1L, syczało, dymiło, śmierdziało, po 2 minutach przelałem wodą i teraz rura jest drożna ( ͡° ͜ʖ ͡°) Dzięki! Ale tak sobie myślę że to nie bedzie działać w przypadku całkowicie zatkanych odpływów, musi chociaż trochę być przepływu, żeby zeszła woda i żeby kwas mógł zadziałać z zatorem, a nie rozpuszczać sie w wodzie zanim do niego