Wpis z mikrobloga

Mireczki, 26 czerwca zabutelkowałem foreign extra stout, dzisiaj otworzyłem jedna butelkę i piwo śmierdzi i smakuje drożdżami. Jest wyczuwalny aromat kawy, ale drożdże i tak przeważają....
Co mogłem zrobić nie tak? #piwowarstwo
  • 9
@bomba4: Po gotowaniu filtrowałem wężykiem z oplotu, a po fermentacji zlewałem znad osadu. Jakieś drobiny mułu na pewno wężyk pociągnął, ale żeby aż tak ze czuć drożdże?
@przeczki: Może napowietrzyłeś przy rozlewie i drożdże się namnożyły? Jak butelka była przechowywana, w jakiej pozycji? Duży był osad w butelce? Wsadź kolejną butelkę do lodówki i otwórz za przynajmniej dobę, jak porządnie schłodzona (i nie ruszana i przechowywana w pozycji stojącej!) nadal będzie taka drożdżowa to przynajmniej masz pewność że to nie z pojedynczą butelką masz problem (może z dwiema? ( ͡° ͜ʖ ͡°))
@przeczki: Moj pierwszy stout z brewkitu też tak miał przez bardzo długo. Jakieś 3 miesiące mu zajęło, żeby to się ułożyło. Niestety przez ten czas dostał trochę wiecej estrów. Wydaję mi się, że to może być pokłosie za wysokich temperatur podczas burzliwej i/lub zaciągnięcia zbyt dużej ilosci drożdży podczas zlewania do butelkowania.