Wpis z mikrobloga

Niejaka @etui64 wytknęła na moim wpisie błąd (zresztą słusznie), oraz że "Warto by nad polskim popracować..."
Kiedy przejrzałem jej komentarze do wpisów, 80% to jechanie po innych użytkownikach i wytykanie im błędów. Jeśli ma takie hobby - czemu nie. Natomiast sposób, w jaki to robi jest często bardzo chamski. W moim przypadku było z resztą podobnie. Otóż zwróciłem jej uwagę, ŻE SAMA PISZE Z BŁĘDAMI, że nie potrafi używać znaków interpunkcyjnych. Odpowiedzi koleżanki @etui64?

-I porównujesz to do swojego babola? Gratulacje...
-...choć raczej nie jesteś osobą która by to umiała rozpoznać...
-Ale to już wykracza poza twoje umiejętności...
-Jednak podam, może coś ogarniesz:

Jak konstruktywna krytyka mnie podbudowuje, tak chamskie odzywki mnie strasznie irytują. Wykopowy ekspert, który po jednym wpisie ocenia drugą osobę? I to w taki sposób? No cóż, dodałem ją na czarną listę bo nie lubię takich osób. Co zrobiła w/w koleżanka? Pobiegła na tag #grammnazi pożalić się, że ją zablokowałem, a tam znowu podjazd do mnie:

Tak, ale udaje alfę i omegę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
... nie mając zresztą pojęcia o czym mówi, <- to pewnie odniesienie do tego, iż napisałem, że przed "że" używa się przecinka, na co dostałem odpowiedź, że nie zawsze. Słusznie, ale to było referencją do jej wpisów.

Nadmienię tylko, w odniesieniu do "alfy i omegi" że wspominałaś o "zboczeniu zawodowym" (foto) a nie potrafisz używać zwykłego przecinka - który często może całkowicie zmienić sens zdania.

Otóż ja nigdzie nie udaję alfa i omegi jak Ty, ale jak już w sposób średnio grzeczny zwróciłaś mi uwagę na moje wpadki gramatyczne, ja wytknąłem Ci Twoje - niestety Twoje ego nie pozwala Ci przyjąć jakiejkolwiek krytyki, ale pozwala tylko i wyłącznie krytykować innych. Potem napisałem Ci, że niektórzy (łącznie z moją osobą) piszą z urządzeń mobilnych, na szybkiego, często nie sprawdzając dokładnie co się napisało i może to skutkować właśnie błędami. Nie mam problemu, aby ktoś mi zwrócił na to uwagę - świetnie! Może zostanie to w mojej pamięci lub następnym razem zwrócę większą uwagę na pisownię. Natomiast można to zrobić w sposób normalny, grzeczny a nie z pozycji osoby, która pozjadała wszystkie rozumy.

Pozdrawiam wszystkich.
nieuwegein

#grammnazi
nieuwegein - Niejaka @etui64 wytknęła na moim wpisie błąd (zresztą słusznie), oraz że...

źródło: comment_1596088761zcSxIM4QZnD2oH3Ptjo0xd.jpg

Pobierz