Wpis z mikrobloga

Mam fatalne spadki FPSów w HL: Alyx nawet do 30 klatek po przejściu z GTX1060 na RX 5700 XT. Detale niskie, średnie, wysokie to samo. Nie da się grać. Oczyściłem kompa ze sterowników, wszystko ustawiłem na domyślne. Użycie karty 60-70%, użycie procesora średnio 35%. Temperatury wszystkiego w normie. Pomocy ()

#valveindex #pcvr #vr #pcmasterrace #hlalyx
  • 22
@rogalik88: a może ZWIĘKSZ detale i ogólnie grafikę ja tak miałem z 1050 ti na niskich mi lagowało a na średnich było git jakby nwm karta była przystosowana do jakiś ustawień
@Steczny: @BQP: @matib1012:
procesor: AMD Ryzen 5 1600 @ 3.8 GHz
RAM: 16 GB Patriot 3200MHz CL16
karta: Powercolor RX 5700 XT
dyski: SSD 240GB, Alyx na zwykłej (ale nie starej) 1GB Toshibie 7200 RPM

Ciągłe spadki, zwłaszcza przy poruszaniu się, obracaniu, wyjmowaniu broni. Średnia FPS 78, reprojection ratio 20%. Spróbuje porady z dyskiem, przeinstaluję na SSD i zobaczę, dzięki.
@Steczny: @matib1012:
Przeinstalowałem Alyxa na SSD. Wczytuje się szybciej ale dalej ściny przy poruszaniu się, w FPS VR pokazuje 15% reprojection rate i dużo utraconych klatek. Użycie GPU 70% użycie CPU 30%, użycie ram 12/16. Da się grać ale jednak po zmianie karty spodziewałem się komfortu chociaż na low detalach. A tu nie ma znaczenia czy ustawię wysokie, uber czy niskie, sytuacja jest podobna.
rogalik88 - @Steczny: @matib1012: 
Przeinstalowałem Alyxa na SSD. Wczytuje się szybc...

źródło: comment_1596206194KLJvJVngWoujVcwqkEg5Op.jpg

Pobierz
@Steczny: Sprawdziłem chyba wszystkie rozwiązania z reddita, to niestety nie działa a tylko rozmazuje obraz. Ktoś jeszcze polecił obniżyć tylko tekstury na LOW i chyba częściowo zadziałało. Nadal są spore spadki ale dużo rzadsze niż wcześniej.
@rogalik88: czytałem aby się pobawić klatkarzem w grze w sensie ustaw raz ilość generowanych klatek na nieograniczone, spróbuj potem z 30, 60, i tak dalej i zobacz na której mniej laguje