Wpis z mikrobloga

Sytuacja taka jak na obrazku. Czy chcąc pokonać przejście przez jezdnię rowerem powinienem wg przepisów z niego zsiąść czy mogę przejechać?
Z lewej, niewidocznej strony sytuacja jest podobna, na odcinku 200m jest ścieżka rowerowa ze znakami poziomymi, ale są dwa przejścia przez mniejsze skrzyżowania, gdzie są tylko pasy biało-czerwone i sygnalizacja dla pieszych, dla pojazdów poruszających się po drodze jest znak D-6b.
#rower #ruchdrogowy
JezelyPanPozwoly - Sytuacja taka jak na obrazku. Czy chcąc pokonać przejście przez je...

źródło: comment_1596192737II6TuUKa0Q5U5kuo1D9XSp.jpg

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
@JezelyPanPozwoly: "Oznacza miejsce przeznaczone do przechodzenia pieszych i przejeżdżania rowerzystów w poprzek drogi. Kierujący pojazdem zbliżający się do miejsca oznaczonego znakiem jest obowiązany zmniejszyć prędkość tak, aby nie narazić na niebezpieczeństwo pieszych znajdujących się w tych miejscach lub na nie wchodzących oraz rowerzystów znajdujących się w tych miejscach lub na nie wjeżdżających. "
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@JezelyPanPozwoly: Obawiam się, że to może być problem, bo nie ma światła dla rowerzystów. To trochę wygląda tak, jakby przejazd był tylko jak światła są wyłączone..
Ogółem no nieprawidłowe oznakowanie, ale myślę że w tym wypadku sygnalizacja jest ważniejsza i zabrania wjazdu na pasy
  • Odpowiedz
@JezelyPanPozwoly fajne to oznakowanie, ostrzega kierowców przed rowerzystami przejeżdżającymi przez przejście dla pieszych :) Oczywiście jest niespójność, brakuje przejazdu dla rowerzystów obok przejścia dla pieszych. A co powie policjant widzący rowerzystę przejeżdżającego przez to przejście to nie wiem :) Ciekawe też co w razie kolizji z przejeżdżającymi rowerzystą, zapewne sąd orzeknie winę kierującego samochodem również przy wyłączonej sygnalizacji. Daj link do Google Street View, ciekawi mnie jak idioci rozwiązali połączenie DDR z
  • Odpowiedz
@JezelyPanPozwoly Możesz spróbować, ale nawet jeżeli odpiszą to traktuj tę odpowiedź z przymrużeniem oka, bo często policjanci wydają sprzeczne ze sobą i często sprzeczne z prawem opinie :) Z tym że tu jest trochę inny przypadek bo jak wydać zgodną z prawem opinię przy wadliwym oznakowaniu...
  • Odpowiedz