Wpis z mikrobloga

Czołem Mirasy.
Pytanie do szpeców i ludzi kumających sprzęt spod znaku #apple. Dostałem w spadku #iphone (czwóreczka) po osobie, która zmarła. Telefon wiekowy, ale na chodzie. Niestety zablokowany na AppleID. Jest jakaś szansa to ustrojstwo zresetować i przypisać do własnego konta, czy raczej przycisk do papieru?
  • 14
@Isilmo Wyborne, pośmialiśmy się, a śmiechom nie było końca... Bo wiesz... iPhone 4 to tak drogi i cenny telefon, że tylko go kraść i pytać o unlock na portalu ze śmiesznymi obrazkami, bo sie nie kapno. Ale mnie rozgryzłeś Szerloku... Idę potulnie na komisariat.
@pablito1988: niestety ciężko będzie

Jest szansa, jeżeli ma jakiś stary soft, w którym znaleziono kiedyś jakiś BUG, że da się obejść kod do tele wysuwając dolna belkę (jeżeli ktoś miał to zaznaczone w ustawieniach, ze można ja wysunąć bez PINu), a następnie trzeba było wejść w aparat, potem w zegar i coś porobić.

Ale to było jakieś 5-6 lat temu.

Apple id to inna sprawa, niż kod i nie ka opcji
@Homar_smazony_na_wolnym_ogniu, @kryptomanix
Dzieki Panowie. Faktycznie znalazłem kilka exploitów, które można wykorzystać, jednak nie działają, bo jest tam ostatnia wersja iOS dla czwórki (7.1.2). Trudno, nic straconego. Myślałem, że zrobie telefonik i sprezentuję komuś innemu. Rodzina zmarłej osoby niestety nie ma pojęcia jakie hasło tam było i na jaką nazwę iCloud zablokowane jest.

Niemniej jednak dziękuję wam za info. Przynajmniej są na wykopie ludzie, co potrafią normalnie i merytorycznie pogadać. I w
@pablito1988: jeżeli chodzi o kod CYFRY to myśle, że są na dość wysokim poziomie w Andro jak i iOS, ale patrząc już dalej na coś bardziej wymagającego i wygodniejszego, czyli zabezpieczenia BIOMETRYCZNE to chyba, tylko Apple - od 5s (pierwsze zabezpieczenie na palec, aż do teraz na twarz) była tylko jedna afera, że da się obejść twarz, ale nie śledziłem tego dokładniej i słyszałem od kolegi, że poprawili to natychmiastowo -