Wpis z mikrobloga

@spere: Jakby dało się to wytłumaczyć inaczej niż kwasem, to każdy by o tym wiedział i byłoby to oczywiste.
Są pewne kwestie które da się zrozumieć tylko w innym stanie świadomości.
Z tym, że nie wiem czy chcesz być tego świadom, bo świat potem już nie będzie taki sam...
  • Odpowiedz
@NaopaK: ja to rozumiem

chodziło mi tylko o ten fragment, czy inaczej się widzi tego typu powszechne wzorce

jak to jest, że my wszyscy to robimy, jakbyśmy byli tacy sami? jest jakiś naukowy termin opisujący takie smaczki, które nas łączą?
  • Odpowiedz
@NaopaK: bardzo dziękuję, link, który podesłałeś, nie wyjaśnia aż tak dużo, ale to zawsze coś, czas, jaki poświęciłeś na poszukiwania bardzo doceniam, porządny z ciebie Miras.
  • Odpowiedz
ja #!$%@?, jak to jest, że my wszyscy to robimy, jakbyśmy byli tacy sami? jest jakiś naukowy termin opisujący takie smaczki, które nas łączą?


@rozmontowany: Nuda połączona z ciekawością?

Przecież nie było tak, że ludzie czy też przodkowie ludzi po prostu wymyślili placki z mąki.

Tysiące ludzi robili tego typu głupie rzeczy, aż jednemu z kręcenia patykiem w drewnie wyszedł ogień. Może nawet się wystraszył i musiało do tego dojść kilka
  • Odpowiedz
ja #!$%@?, jak to jest, że my wszyscy to robimy, jakbyśmy byli tacy sami? jest jakiś naukowy termin opisujący takie smaczki, które nas łączą?


@rozmontowany: Przecież jesteśmy tacy sami - mózgi naszego gatunku zbudowane są i funkcjonują w taki sam sposób. To, że na pewnym poziomie jego wyższych czynności wykazujemy pewien stopień indywidualizmu niczego tu nie zmienia.
Na tym się zresztą opiera statystyka - dobierz odpowiednią grupę badawczą i możesz przewidzieć
  • Odpowiedz
@rozmontowany:

ja #!$%@?, jak to jest, że my wszyscy to robimy, jakbyśmy byli tacy sami? jest jakiś naukowy termin opisujący takie smaczki, które nas łączą?

Dokładnie pola morficzne, ciekawe zjawisko, slabo wyjaśnione. We Francji był typ, który przeprowadzał test z pisklem kurczaka i robotem. Polecam sprawdzić jako ciekawostkę
  • Odpowiedz