Wpis z mikrobloga

@Kliko Być może z definicji zmiany kierunku jazdy z Konwencji wiedeńskiej, ale równie dobrze mogą nie zdawać sobie z tego sprawy i może im "gdzieś dzwonić ale nie wiedzą gdzie". Od razu zwracam uwagę na błąd w tłumaczeniu którego do tej pory nie poprawiono - w oryginale jest tytuł "Change of direction" a w punkcie 1a "direction of traffic" czyli ruch lewo i prawostronny, u nas przetłumaczono obydwa na kierunek ruchu
vertical - @Kliko Być może z definicji zmiany kierunku jazdy z Konwencji wiedeńskiej,...

źródło: comment_1596449960wv5emYGbsPf1Mtqd7tAM0W.jpg

Pobierz
jazdy z Konwencji wiedeńskiej,


@vertical: ludzie nawet PoRD nie czytają, tylko tłuką testy na pamięć, a Ty o konwencji wiedeńskiej
@Kliko: z tego, że OSK konkurują ceną, i uczą słabo i po łebkach vide „rękaw na tyczki”.
Zmiany w prawie też są słabo przekazywane, ludzie do teraz nie ogarniają, że jazda na suwak działa tylko w warunkach spowolnionego ruchu, a nie za każdym razem, kiedy jeden pas się kończy. I
@Nie_znany Zgadzam się, to prawda ale z drugiej strony jak normalny człowiek może zapamiętać ustawę zmienianą aż 174 razy nie mówiąc o powiązanych rozporządzeniach.

@Kliko Oczywiście że nie, co nie znaczy że ona pomimo kilku niezgodności z PoRD nie obowiązuje. Ja tylko odpowiedziałem skąd ktoś może myśleć że to ma jakieś znaczenie, może gdzieś coś przeczytał lub usłyszał o konwencji i powtarza, mniej lub bardziej zgodnie z prawdą. Czy po przeczytaniu tej
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@vertical:
Dyskusje dot. obrazków że skrzyżowaniami
bywają dość zażarte, ale nigdy nie widziałem, by ktoś powoływał się na tę konwencję. Odpowiadając na twoje pytanie: tak. W przytoczonym fragmencie nie ma użytych terminów droga "główna" i "podporządkowana", więc można tylko zgadywać, co twórcy konwencji mieli tutaj na myśli jako "opuszczenie drogi". Nie jest też jasne sformułowanie "opuścić drogę z drugiej strony". To brzmi jak bełkot.
@Kliko Ok, rozumiem. Dla mnie wszystko jest jasne - punkt a - w stronę odpowiadającą kierunkowi ruchu czyli prawa strona dla ruchu prawostronnego, lewa dla lewostronnego. Punkt b - opuścić drogę z drugiej strony czyli skręt w lewo dla ruchu prawostronnego i skręt w prawo dla ruchu lewostronnego. To wszystko. Może wydawać się to bełkotem tylko dlatego, że opisany jest w jednym artykule zarówno ruch prawostronny jak i lewostronny.
@TsundereGirl Czyli to tabliczka pod znakiem decyduje o tym czy jest zmiana kierunku jazdy czy jej nie ma? Teraz nie ma ale jakby zastąpić tę tabliczkę taką z kątem rozwartym to nagle zmiana kierunku jazdy by była w tym samym miejscu? A jakby tabliczkę usunąć całkiem to by nie było zmiany kierunku jazdy? Byłoby skrzyżowanie na zakręcie?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@vertical: tabliczka nie decyduje o tym czy jest zmiana kierunku jazdy. Czy coś takiego napisałam dotychczas? Próbujesz na siłę złapać mnie na czymś ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°) nudzi ci się?
@TsundereGirl Nie, nie probuję, ciekawiło mnie Twoje zdanie na ten temat. Bo znana interpretacja ministerstwa nic nie mówi o tych łukach ani kątach rozwartych, wychodzi na to że na łukach nie ma zmiany kierunku jazdy a na kątach rozwartych jest?