Wpis z mikrobloga

Słuchajcie czy tak skonstruowany odpływ ze zlewu w kuchni ma prawo zatrzymywać wodę lub się zapychać? Ciągle stoi mi woda, odpływ ze zmywarki pompuje wodę do zlewu bo odpływ nie przyjmuje. Wcześniej tego nie było ale woda też powoli spływała. Wyjmowalem już wszystkie kolanka i czyściłem. Włożyłem dziś 1,5 m sprężyny do odpływu aż do momentu gdy wyczulwm opór. Żadnych wielkich kłaków i brudow nie wyjąłem. Nie wiem już co robić. Chciałbym zrobić to sam ale już mi ręce opadają. W ostateczności wezwe hydraulika ale jednak większą satysfakcją jest zrobienie tego własnoręcznie. Ostatnią możliwością jest właśnie układ rur. Myślicie że to może pomóc?
#hydraulika #budowlanka #odplyw
zielony_wiatr - Słuchajcie czy tak skonstruowany odpływ ze zlewu w kuchni ma prawo za...

źródło: comment_1596451157AUQB7IWbTnVKgox5Y3NtiS.jpg

Pobierz
  • 31
  • Odpowiedz
Słuchajcie czy tak skonstruowany odpływ ze zlewu w kuchni ma prawo zatrzymywać wodę lub się zapychać?


@zielony_wiatr: odpływ jak odpływ, nic tu nie wygląda na źle zrobione (jedynie ta giętka badziewna rurka mierzi, ale to raczej nie jest przyczyna), to nie ten fragment jest problemem, zator masz gdzieś dalej.
  • Odpowiedz
@wedrowycz: No właśnie nie wiem bo chowa się za kuchną w zabudowie i za cholerę jej dalej nie dojrzę. To jest zwykły blok 4 piętrowy, po lewej ściana klatki schodowej, ale nie wiem gdzie przechodzi pion. Może być że faktycznie z 5 metrów poziomo. Jeżeli piony są pośrodku klatek to tak by wychodziło. Czyli na chama tą sprężynę pchać?
@Jarek_P:
  • Odpowiedz
Czyli na chama tą sprężynę pchać?


@zielony_wiatr: Sprężynę wkładałeś w szarą rurę i ciągle kręciłeś? (do tego chyba trzeba 2 osób) na chama nie. Ja bym podłączył jak wyżej napisałem i jeśli woda nadal się zbiera, to info do spółdzielni, powinni darmo sprawdzić czy rura pionu jest OK.
  • Odpowiedz
Ja bym podłączył jak wyżej napisałem i jeśli woda nadal się zbiera, to info do spółdzielni, powinni darmo sprawdzić czy rura pionu jest OK.


@whycantitbe: Oooo, tu jest patent. Zapomniałem o spółdzielni. Dzięki za trop.
  • Odpowiedz
Pytanie, czy tak było od zawsze, czy od jakiegoś czasu. Jeżeli tam jest poziomo, to woda nie ma się jak rozpędzić. Musisz mieć trochę spadu.
  • Odpowiedz
@zielony_wiatr: Nie jestem pewien czy dobrze to rozumiem, ale jeśli w środku tych rur ze zdjęcia biegnie węższa rurka odprowadzająca wodę ze zmywarki, to prawdopodobnie to jest problem.. Dość mocno zmniejszałaby światło odpływu.
  • Odpowiedz
@zielony_wiatr: No i gites (to znaczy, nie za bardzo gites;) Jeśli spad tej szarej rury jest mały, to nawet małe przyblokowanie będzie tamowało wodę. Daj znać jak sprawdzą.
PS tylko nie syp kulek kreta, syf się z tego robi, topią się i sklejają w wielką kluchę w miejscu zatoru i jest tylko gorzej:/
  • Odpowiedz
@whycantitbe: Na początku tylko sypnąłem. Czekam już na hydraulika ze spółdzielni. Jeżeli to będzie po mojej stronie zator, to usługa płatna, jak w pionie, to bezpłatna, ale jakby pion był zatkany to chyba nie tylko ja bym wołał na klatce hydraulika.
  • Odpowiedz