Wpis z mikrobloga

Mirki czy coś można zaradzić na dość przykrą dla mnie sytuację, a mianowicie sąsiad tydzień temu zamontował sobie panele fotowoltaiczne na dachu swojego garażu i od tej pory promienie słoneczne odbijane od paneli palą i niszczą mój trawnik ;/ (foto poniżej).
Trawnik który do niedawna był cały zielony teraz jest w brązowych plamach popalonej trawy (jeszcze ciepłej miejscami).
To tylko kawałek trawnika ale całe 5arów jest w takich plamach.

Sytuacja trochę patowa no bo co można zrobić? Czy to nie jest tak że te panele powinny "chłonąć" światło a nie je tak odbijać?
#prawo #ogrodnictwo #fotowoltaika #trawnik #ogrod
klinQQ - Mirki czy coś można zaradzić na dość przykrą dla mnie sytuację, a mianowicie...

źródło: comment_1596469478Dqnb2jEpgKqQvj5BK0MYpT.jpg

Pobierz
  • 176
  • Odpowiedz
@klinQQ: Ty rozumiesz, że od tych paneli tak skierowanych nie ma prawa światło paść na trawnik? Fizyki nie oszukasz Mirek.
No i wydaje mi się, że panele są tak skonstruowane by nie odbijał światła a ja "absorbowały".
Ciepła trawa xD
Jutro w fakcie ,, Sąsiad pali trawę, Macam trawę i jest ciepła"
Sorry xD
  • Odpowiedz
@klinQQ: A w jaki sposób te światło ma się niby odbijać na Twój trawnik jeszcze w tych miejscach? Bardziej bym obstawiał, że za dużo nawozu, za mało wody lub jakieś zwierze od dołu podkopało.
  • Odpowiedz
@klinQQ: zdajesz sobie sprawę że słońce się porusza i nawet jeśli byłoby możliwe że to od paneli to byłaby wypalona ścieżka a nie punkty?

nawet nie mów sąsiadowi co podejrzewałes bo padnie ze śmiechu jeśli ma podstawowa wiedzę z fizyki.
  • Odpowiedz
@klinQQ: powiedz mi trawnik nawadniany czy tylko deszcz go podlewa? W sierpniu wchodzimy w okres suchy i coś takiego nie jest niczym dziwnym. Ciekawe jak z jakością ziemi pod trawka, może po budowie zostały jakieś Lachy piasku, gliny etc i to trawnik osłabia?
  • Odpowiedz
@klinQQ: zobacz czy coś Ci nie podgryza korzeni trawy, jakby to były panele to miałbyś jeden wielki obszar spalony, a nie pojedyncze ogniska (wszystkie panele są ustawione tak samo)
  • Odpowiedz
( ͡ ͜ʖ ͡) Mordo kup karabin do paintballa i kulki z biała farba, wal po tych strefach które palą i mów jak co ze pewnie ptaki obsrały... ptasie gowno to zmora fotowoltaiki
  • Odpowiedz