Wpis z mikrobloga

@ScaRRyMaN: Czyli ładny fail z mojej strony... Zerknąłem na "stan nowy" a nie na opis :x

A swoją drogą, po rozbieganiu silnika, należałoby coś jeszcze sprawdzić po za wymianą turbiny? Może olej wymienić? (notabene wymieniany miesiąc czy półtorej temu). Do tego nie wiem dlaczego, ale pod autem była plama oleju. Choć olejem zarzygane głównie okolice turbiny.
@LrPrl: dolot do wyczyszczenia, pewnie jest też olej w intercoolerze, EGR też bym wyczyścił bo jak szedł olej w dolot to go pewnie nagarem nieźle #!$%@?ło i nawet jak teraz chodzi to później będzie problem
@Sm3rf1k: Można by sprawdzić sprężanie, ale samych gładzi raczej nie opłaca się - to tylko Corsa C warta teraz tyle ile waży :x

@CzeXD: EGR już wcześniej walił błędami. Jak mi zrobią turbo i tego nie wyczyszczą dobrze to będę zabierał się za czyszczenie tego. Ogólnie mógł EGR się do tego przyczynić? CHyba nie prawda? ;p
@LrPrl: EGR raczej nie, w sumie to możesz jeszcze sprawdzić odmę bo jak np było mocno zużyte uszczelnienie na turbo i przytkało odmę to mogło je wydmuchać jako pierwsze, po naprawie turbo będzie szczelnie to zacznie #!$%@?ć olej przez korek albo gdzie indziej
@CzeXD: To nie turbo, heh... Wg. mechanika, jednak pompa oleju poszła. Nie wiem co dokładnie, ale dziwi mnie fakt, że turbo całe, silnik rozbiegany był a tylko pompa oleju do wymiany :O
@LrPrl: weź się zapytaj w jaki sposób uszkodzona pompa oleju spowodowała rozbieganie silnika bo ja nie jestem w stanie sobie wyobrazić i nigdy nie słyszałem o takim przypadku. Nie znam się na oplach może 1.3 cdti to jakiś wynalazek, ale raczej pompa oleju nie jest połączona w żaden sposób z kolektorem dolotowym i nie wiem jakim cudem jej uszkodzenie miałoby skutkować przedostawaniem się oleju w dolot. Ja bym podjechał do jakiegoś
@CzeXD: Właśnie też się dziwie... Ale jest jeszcze jedna opcja - bo to Ojciec dzwonił, ojciec trochę mniej rozgarnięty i może chodziło o pompę wtryskową? Bo tak teraz sobie pomyślałem, że w sumie faktycznie pompa wtryskowa jest po prawej stronie, i to tam najwięcej było oleju dookoła niej.